Ovčáček ztrácí stovky sledujících na Twitteru. Jeho hysterie dosáhla vrcholu

ČTK

Jiří Ovčáček | FOTO: ČTK

Twitterový účet Jiřího Ovčáčka, mluvčího českého prezidenta, měl ještě nedávno přes 54 tisíc uživatelů. Pak ale začal šířit nesmyslnou tezi, že uživatel Jie, který mu napsal, že „Miloš Zeman není Žid, ale buran z Kolína“, je antisemita, a zablokoval jej. V reakci na to jej blokují a přestávají sledovat stovky lidí.

Ovčáček přišel už skoro o 2000 sledovatelů. A je to dobře. Hradní mluvčí už dávno zneužívá svůj twitterový profil k šíření nenávisti k názorovým oponentům. Již před volbami v roce 2018 uvedl jeho šéf Zeman, že tento účet není oficiální. Není proto žádný důvod, aby jej kdokoli sledoval a jeho obsah šířil, a to včetně politiků nebo novinářů.

Pavel Hofman

Když Ovčáčkovi nebudeme věnovat pozornost, je to pro něj ještě horší trest, než když se před časem stal z jeho profilu lifestylový blog. I k tomu přispěl uživatel s přezdívkou Jie, což odkazuje na v Číně ztraceného poradce Miloše Zemana.

Je zjevné, že Ovčáček tráví na sociálních sítích hodně času. K tématu napsal osm zvláštních tweetů, reagoval na mnoho lidí a dohadoval se, protože se snažil z jednoho sdělení udělat zprávu o nárůstu antisemitismu.

Ovčáčkovo chování je nepřijatelné dlouhodobě. Pokud by se podařilo marginalizovat jeho vliv tím, že by se mu nedostávalo stálé pozornosti na internetu, zbyla by mu nejspíše už jen TV Barrandov a Parlamentní listy. Tam ostatně bývalý redaktor Haló novin patří.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner