Ovčáček zveřejnil nelichotivé fotografie Zemana. Zvyšují obavy o jeho stav

Prezident Miloš Zeman  (ČTK)

Prezident Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Pro toho, kdo bedlivě sleduje vývoj zdravotního stavu prezidenta republiky a divadla, které okolo něj hrají Ovčáček a kancléř bez bezpečnostní prověrky Mynář, musely být událostí dne fotografie, které zveřejnil mluvčí prezidenta. Na snímcích se zdá, že se Zeman snaží vložit „svůj“ hlas do volební urny, se kterou za ním přišli členové volební komise. Fotografie jsou to krajně nelichotivé.

Celé je to mimořádně smutné. Od pondělí se lidé ptají, co je se Zemanem a že mají informace o jeho špatném stavu. Nejbližší spolupracovníci prezidenta se urážejí a ohrazují, tvrdí, že je mu skvěle. Ke konci týdne opatrně přiznávají, že je možná tak trochu nemocný, aby v pátek zrušili jeho program a zveřejnili fotografie, které potvrzují ty největší obavy. Člověk si jen říká, jak asi musely vypadat ty ostatní fotky, když Ovčáček zveřejnil tyto jako ty nejlepší.

FORUM 24 (archiv)

Osoba na fotografiích nepůsobí zdravě, nepůsobí jako vrchní velitel armády a už vůbec nepůsobí jako někdo, kdo by měl za dva dny odstartovat jistě nelehká povolební vyjednávání, absolvovat řadu schůzek každý den, vyjednávat, přemýšlet a vynášet svá vlastní a nezávislá rozhodnutí.

První věcí, kterou by se politici hned po skončení voleb měli zabývat, je zbavení Zemana funkce. Je tu reálné riziko, že rozhodnutí, která bude s největší pravděpodobností vydávat už jen písemně, nemusejí být jeho, ale děsivé skupiny lidí okolo prezidenta. Tedy zapáleného exredaktora bolševických Haló novin Ovčáčka, podezřelé kremelské spojky Nejedlého a kancléře bez bezpečnostní prověrky Mynáře. Tedy lidí, kteří nemají na Pražském hradě co dělat.

Naprosto nepochopitelná role v tomto smutném příběhu patří nejbližším prezidenta, tedy jeho dceři Kateřině a manželce Ivaně. Dcera za prezidentem dorazila před dvěma dny. Je zarážející, že obě dámy svého otce a manžela nepřemluví, aby se nechal přepravit do nemocnice, kde by se mu pokusili pomoct. Tohle je smutný příběh.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]