Ovčáčka miláčka už viděl Sobotka i Kajínek. Lístky rychle mizí

Chcete vidět inscenaci Ovčáček miláček? Tak si raději se sháněním vstupenek pospěšte. Druhý díl populárního kabaretu bude 20. listopadu vysílat Městské divadlo Zlín přímým přenosem do zhruba osmi desítek kinosálů po celé republice. A některá kina, jako třeba pražská Lucerna, už hlásí vyprodáno. Inscenaci nemusíte stihnout ani na divadelních prknech, jelikož má 8. ledna derniéru.

Kabaret Ovčáček miláček navazuje na velmi úspěšné představení Ovčáček čtveráček. Podle společnosti Cikánek management, která v rámci projektu Přenosy do kin stojí za oběma „ovčáčkovskými“ kabarety, byl Ovčáček čtveráček v loňské sezoně v Česku nejúspěšnějším živě přenášeným titulem. Vidělo jej více diváků, než například Verdiho operu Nabucco z Metropolitní opery v New Yorku s Palácidem Domingem v hlavní roli. Únorový přenos Ovčáčka čtveráčka sledovalo přes 17 a půl tisíce lidí. Živě vidělo inscenaci v kinosálech na 13 tisíc návštěvníků. Jde o rekord v počtu diváků sledujících satelitní přímý přenos v Česku.

„Rozhodnutí udělat druhý díl padlo na konci května. Poté, co jsme sledovali, jakým způsobem se lze podívat na výklad ústavy,“ řekl na tiskové konferenci autor a režisér projektu Petr Michálek, jenž je zároveň ředitelem Městského divadla Zlín. Michálek označil pokračování za temnější a naléhavější.

Premiéru měl Ovčáček miláček 31. srpna. Základním rámcem je podle Petra Michálka pohled do budoucnosti směrem k prezidentským volbám a zároveň shrnutí politické situace poslední doby. Vrcholem představení pak je odhalení, kdo ve skutečnosti je Jiří Ovčáček.

„Po představení ze ztichlého hlediště zaznívá: ,Mně se chce zvracet. Co máme dělat? To je příšerné.‘ Poté, co se lidé při představení hodinu a čtvrt smějí,“ dodal Michálek. Diváci prý také mnohdy stěží věří, že výroky politiků nejsou dílem autorů, ale autentickými citáty vrcholných představitelů České republiky.

Podle Petra Michálka spolu s herci vylepšují každou reprízu o aktuální dění. A to i na poslední chvíli. „Deadline je 20 minut před začátkem,“ řekl Michálek. Scénu, kdy Andrej Babiš líbá Marka Prchala si tak protagonisté vyzkoušeli pouze pár minut před začátkem představení na chodbě. Dojít by tak například mělo na Lipník nad Bečvou. Během návštěvy prezidenta Miloše Zemana tam byl nedávno zatčen zvukař Jaroslav Hensl, který pouštěl píseň Modlitba pro Martu od Marty Kubišové.

Jiřího Ovčáčka hraje Marek Příkazký, postavu Andreje Babiše ztvárňuje Zdeněk Julina a premiéra Bohuslava Sobotku ztělesňuje Pavel Vacek. Dále se diváci mohou těšit například na postavy Lubomíra Zaorálka, Ivany Zemanové, nebo Jiřího Kajínka.

Představení už viděl například premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), zlínský hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL) nebo v omilostněný dvojnásobný vrah Jiří Kajínek. Samotný Jiří Ovčáček představení zatím neshlédl.

Při návštěvě divadla premiérem Bohuslavem Sobotkou podle Michálka došlo k bizarní situaci. Zatímco ochranka před příchodem ministerského předsedy z bezpečnostních důvodů prohledávala prostory, po divadle běhal jakožto ministr vnitra Milan Chovanec s kulometem herec Radoslav Šopík.

Nejbližší představení ve Velkém sále Městského divadla ve Zlíně 17. a 20. listopadu jsou beznadějně vyprodaná. Stejně jako některé kinosály, ve kterých se bude 20. listopadu od 19 hodin promítat přímý přenos ze zlínského divadla. Plnou kapacitu v tuto chvíli hlásí například pražská kina Lucerna, Dlabačov, Atlas, nebo třeba Národní divadlo Brno. Multikino Cinestar na Andělu přidává, po vyprodání prvního, druhý promítací sál. Ve hře je také přidání projekce v Lipníku nad Bečvou. Problémem ale může být, že ve městě nyní chybí zvukař, zaznělo na tiskové konferenci ironicky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner