Ovčáčka rozzlobil Senát: Prezident si prý náhubek nasadit nenechá

Eric Drooker

Senátoři vyzvali prezidenta Miloše Zemana k tomu, aby byl zdrženlivý a přestal rozdělovat společnost. Výzvu mj. podpořili i dva sociální demokraté. Tyto kroky velmi nadzvedly hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka, který okamžitě – jak má ve zvyku – reagoval na svém Facebooku.

Nejprve se Ovčáček pustil do ČSSD, jelikož senátoři Jiří Dienstbier, Hassan Mezian a také František Bublan, který je za tuto stranu zvolen, hlasovali pro vzkaz prezidentovi. Uvedl, že to je vzkaz pro všechny levicové voliče.

Eric Drooker

Dalším statusem reagoval Ovčáček o něco obšírněji. „Pan prezident byl zvolen v přímé volbě občany naší země. Nikoliv senátory. Od občanů se odvíjí mandát pana prezidenta,“ napsal.

Mluvčí odmítl tvrzení senátorů, že Zeman svými mnohdy nevhodnými výroky rozděluje společnost. „Ačkoliv je usnesení jen antizemanovským folklórem, dobrá zpráva pro senátory: Pan prezident společnost spojuje, má podporu 70 % občanů,“ napsal.

Nejdůležitější byl ale třetí bod: „Zároveň mohu ujistit – pan prezident si náhubek nasadit nenechá. Bude otevřeně hovořit o nebezpečí, které představuje migrační krize,“ napsal Ovčáček.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner