Ovčáčka urazilo, že Zeman není Žid. Sám sebe přirovnal k čisté studánce

repro video Fb J. Ovčáčka

Jiří Ovčáček | FOTO: repro video Fb J. Ovčáčka

Jak prožívá svátky mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček? Vášnivě debatuje s kritiky o tom, zda je nebo není Miloš Zeman Žid. Za toho se prezident před časem sám prohlásil. V sobotu se Ovčáček dokonce tak urazil, že na Twitteru zablokoval glosátora vystupujícího pod nickem Jie. Ten Ovčáčkovi napsal, že Zeman není Žid, ale buran z Kolína.

Vtom přišla překvapivá reakce kritiků Jiřího Ovčáčka. Začali mizet z jeho účtu na Twitteru jako sledující, tedy příjemci informací od Ovčáčka. Za prvních pár hodin v sobotu přešel mluvčí prezidenta o stovky sledujících. Další sledující naopak získává glosátor Jie, který mimo jiné  rozpohyboval i dřívější akci proti Ovčáčkovi, kdy ho lidé ignorovali tím způsobem, že jeho Twitter změnili v lifestyle blog.

repro ČT

Pod příspěvky mluvčího vkládali nesouvisející komentáře, vyměňovali si recepty, diskutovali o restauracích, řešili problémy s operátory, posílali si fotky z výletů atd. Tuto akci Ovčáček těžce nesl, střídavě se snažil dělat, že je nad věcí, zatímco jindy z něj padala slova hněvu. Aktuální akce blokování Ovčáčka si mluvčí také moc dobře všímá.

Své kritiky opakovaně nazýval nahnědlou či přímo hnědou stokou, psal o antisemitismu a v jednom příspěvku sám sebe přirovnal ke studánce čisté pramenité vody. „Konečně mizí z mého účtu nenávistná patologická sedlina. Je to, jako když ze studánky čisté pramenité vody začnete odstraňovat nahnědlý kal,“ napsal mluvčí prezidenta.

Aktuální akce spočívající v blokování Ovčáčka nepovede k tomu, že ho opustí všichni sledující. Je to ale další způsob, jak ho lidé donutí, aby se zamyslel nad tím, jak vystupuje a reprezentuje úřad prezidenta republiky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner