Ovčáčkova hysterie: Oslovila ho redaktorka ČT, podle něj jde o estébáckou praktiku

ČT

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček se rozčílil na Českou televizi, jako ostatně již mnohokrát. Tentokrát se mu nelíbilo, že po něm novinářka Kristina Ciroková z pořadu 168 hodin chtěla vyjádření, když jej potkala na ulici. Ovčáček z toho okamžitě udělal aféru.

„‪Špinavé estébácké praktiky ČT! Před chvílí mne před mým bydlištěm přepadla redaktorka pořadu 168 hodin. Kde si ČT sehnala mou soukromou adresu? Schvaluje vedení ČT takové neetické jednání? Požaduji jasnou odpověď a omluvu,“ rozčílil se Ovčáček na sociálních sítích.

Věc okomentovala novinářka Nora Fridrichová: „Kolegyně Kristina Ciroková dnes konečně získala vyjádření hradního kancléře Vratislava Mynáře k čínskému dopisu šéfu Senátu a rovněž k tomu, co Mynář veřejně tvrdí o zesnulém Jaroslavu Kuberovi a jeho blízcí to považují za lež. Co ale netušila, že hned poté narazí na ulici poblíž i na hradního mluvčího. Ovšem pozor, oslovíte-li Ovčáčka na chodníku = špinavé estébácké praktiky!“ napsala.

Mynář před časem odmítl, že by si Kancelář prezidenta republiky jeho prostřednictvím objednala od čínské ambasády výhrůžný dopis.

Deník N napsal, že o vypracování dokumentu k zamýšlené Kuberově cestě na Tchaj-wan požádal čínské velvyslanectví právě Mynář. Dopis, ve kterém měla čínská ambasáda hrozit trestem Kuberovi i českým firmám v Číně, pokud se Kuberova cesta uskuteční, řada českých politiků odsoudila.

„Kategoricky odmítám, že si Kancelář prezidenta republiky (KPR) měla mým prostřednictvím objednat tzv. výhrůžný dopis čínské ambasády bývalému předsedovi Senátu Jaroslavu Kuberovi. Je to naprostá lež,“ uvedl Mynář. „Žádný výhrůžný dopis Jaroslavu Kuberovi ve skutečnosti ani neexistuje. Dokument, který média takto prezentují, není ani oficiálním dopisem, není podepsán a rozhodně není adresován panu Jaroslavu Kuberovi,“ dodal kancléř.

O vypracování dokumentu k zamýšlené cestě požádal čínské velvyslanectví podle informací Deníku N právě Mynář s cílem zjistit, jak bude Čína reagovat. Dokument, který byl doplněný přípisem Pražského hradu, byl nalezen v pozůstalosti Jaroslava Kubery po jeho smrti.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner