Ovčáčkova mantra. Že za vše může zlá EU, napsal sedmkrát za dva dny

Jiří Ovčáček (repro video Fb J. Ovčáčka)

Jiří Ovčáček | FOTO: repro video Fb J. Ovčáčka

Mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček se v pondělí a úterý poněkud zacyklil. Stále dokola na sociálních sítích opakuje, že je opozice zlá, Babiš hodný, skvělý a nejlepší a EU neschopná. Tak se mu to občas stává. Většinou je to v době, kdy si někdo dovolí upozornit na nedostatky prezidenta, nebo když prezidenta někdo výrazně zesměšní, případně politicky ohrozí. Hysterického štěkání si hojně užil například Jiří Drahoš, senátoři a nyní samozřejmě opozice, která v průzkumech vede nad Ovčáčkovým oblíbencem Babišem.

Vždy, když je Jiří Ovčáček v tomto stavu a sype na twitter jeden výkřik za druhým, znamená to zásah citlivého místa. V tomto případě jde o další důkaz děsivé neschopnosti Andreje Babiše a jeho ministrů. Tu se Babiš rozhodl svalovat na EU. Ano, jde o pomalé očkování a nedostatek vakcíny. Jenže jen díky EU už se k nám alespoň nějaký materiál pro očkování dostal a vakcínu mohla dostat část zdravotnického personálu. Kdyby vakcínu nezajistila EU, nebylo by tu nic.

FORUM 24 (archiv)

Nastal by totiž podobný příběh jako s rouškami. Zatímco je v lednu Čína a další země skupovaly po celém světě, stát pod vedením Babiše prodával státní zásoby. Potom s velkým spožděním ten samý stát nakupoval předražené nekvalitní roušky z Číny a ještě se u toho Babiš a jeho ministři museli ponižovat skandálním způsobem. Je to tak, že kdyby EU neobjednala pro ČR vakcínu, v MF DNES by vycházely recepty, jak si namíchat vakcínu doma snadno a rychle.

Jiří Ovčáček, stejně jako Babiš, totiž tak nějak zapomíná uvádět, že ČR se sice připojila ke společnému nákupu v rámci EU, ale to nic neznamená. I mimo to mohla vláda Andreje Babiše intenzivně shánět a nakupovat vakcínu jen pro Českou republiku. Jenže to ve vládě nikdo neudělal. Ministři se spolehli, že vše za ně zařídí EU, a když to podle nich nezařizuje dostatečně rychle, tak na ni plivají. Ta hysterie Jiřího Ovčáčka vždy něco znamená. Když prskal na Jiřího Drahoše, byl to Drahoš, kdo Zemana nejvíce ohrožoval. Teď je evidentní, že Babiš krytý Zemanem může za tu děsivou katastrofu, ve které ČR je. Jsme nejhorší na světě.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner