Ovčáčkova show diváky nezajímá. Má Soukup peníze, aby pokračovala?

FB TV Barrandov

Jiří Ovčáček a Alena Schillerová v Talk show Jiřího Ovčáčka | FOTO: FB TV Barrandov

Měl to být trumf, který pomůže zmírající TV Barrandov se dostat zpět na nohy. Místo toho se ukázalo, že nasazení talk show Jiřího Ovčáčka nebude ničím víc než vyhozenými penězi. To si však Jaromír Soukup nemůže kvůli svým dluhům dovolit. Dokáže však hradnímu mluvčímu kulantně oznámit, že buď začne zajímat diváky, nebo se vrátí pouze na Twitter?

Soukup je viditelně v úzkých. Z velkých plánů, jak se stane politicky činným a bude kandidovat v příštích prezidentských volbách, nezbylo nic. Majitel TV Barrandov už o svém angažmá na Hradě nemluví vůbec a jeho hnutí LIST de facto neexistuje. Na přímou otázku na budoucnost Soukup odpovídá, že ji vidí ve své televizi.

Politické choutky si tak konferenciér i ředitel menší komerční stanice nechal již po několikáté zajít. Musí se totiž postarat o to, aby jeho televize nezkrachovala. Navíc v momentě, kdy se čínští investoři chtějí více angažovat, musí je přesvědčit, že je dobrým hospodářem.

Vzhledem k tomu, že už nestačí vyrábět pouze jeden alespoň trochu sledovaný pořad (ulhané dojáky Honzy Musila), musel Soukup představit žolíka. Tím se měl stát Jiří Ovčáček, od nějž se očekávalo, že k obrazovkám přitáhne mnoho diváků. První díl měl v Soukupových snech připoutat k televizím fanoušky i odpůrce drzého nižšího státního úředníka. Nic takového se ovšem nekonalo.

Sledovanost se nedostala ani na 170 tisíc diváků, což je u očekávaného hitu totální neúspěch. Navíc ani těch pár lidí, kteří Ovčáčkovu talk show vidělo a k tomu se ji rozhodlo i ohodnotit na ČSFD, nebylo moc přívětivých. Ubohá 3 procenta znamenají na Česko-Slovenské filmové databázi takzvaný odpad.

Ani komentáře uživatelů nepřinesou na TV Barrandov moc radosti. „To byla show, jakou tahle planeta nezažila. Nejvíc zábavné na tom jsou ty „žertovné“ lišty s textem, obsahující gramatické chyby,“ píše jeden z diváků Ovčáčkova pořadu.

Ve svém komentáři naráží na fakt, že podle barrandovských je Alena Schillerová „ministriní“ financí. „Jak je možné, že TV Jaromíra Soukupa ještě stále nemá STOPku za neobjektivitu?!? I když pominu svůj politický názor, talk show je o schopnosti uvolněně mluvit a rychle a věcně reagovat, což pan Ovčáček absolutně nedává. Mirek 2.0,“ shrnuje další kritik.

S tím se ovšem dá polemizovat. Ovčáčkovi se musí nechat, že je daleko lepší „moderátor“ než Jaromír Soukup. Přitažliví pro televizního diváka jsou však oba stejně, tedy zcela marginálně. Tento experiment nevyšel a majitel TV Barrandov bude muset vyřešit dvě složité otázky. Z čeho zaplatit další zbytečný pořad, nebo jak oznámit prezidentovu poskoku, že už točit nebude.

Třeba byl napoprvé Jiří Ovčáček pouze nervózní a zapomněl nadávat, urážet a neustále na někoho útočit. Možná mu na takovou debatu nebyla Schillerová správným sparingpartnerem. Příště však přijde František Ringo Čech, tak možná žumpa zvedne svůj poklop. Kolik lidí to ovšem bude zajímat?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner