Ovčáčkova vášeň: Miluji Trumpa, nenávidím Sobotku a bráním Babiše

(Koláž: Ateo)

FOTO: Koláž: Ateo

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček se v posledních dnech zase nebezpečně rozjel na sociálních sítích. Chudák musel čelit zlým médiím, politickým vězňům a dalším lidem, kteří pomlouvali přítele pana prezidenta Karla Srpa, a tak své věrné fanoušky zásobuje spoustou výpadů. Proti odpůrcům Donalda Trumpa, proti premiéru Bohuslavu Sobotkovi nebo třeba vyrazil na obranu Andreje Babiše kvůli jeho aféře s dluhopisy.

Naprosto nejvíce nenáviděnou osobou je aktuálně Sobotka, který si dovolil nepodepsat jmenování Srpa, podezřelého ze spolupráce s komunistickou StB, členem Etické komise ČR. Tak jsme se například dozvěděli, že Konfederace politických vězňů vůbec nerozumí tomu, kdo byl estébákem, nebo ne. „Konfederace politických vězňů se hluboce mýlí. Pan premiér opravdu není schopen rozlišit hranici mezi dobrem a zlem, jak ukázal u K. Srpa,“ napsal Ovčáček.

Máme tu ale i další perly. „Bohuslav Sobotka měl vždy starost o těžce pracující. Uhlobarony,“ komentoval státní úředník předsedu vlády. O hodinu později Ovčáček světu sdělil: „Bohuslav Sobotka, obletovaný mračnem lobbistů a poradců, provádí tvrdou sebekritiku: ,ČSSD nepotřebuje lidi, kteří se musí jezdit radit na Hrad nebo někam jinam,’ říká premiér Sobotka.“

A protože pan Ovčáček je – kromě brilantního politického komentátora, k čemuž má výbornou průpravu z komunistických Haló novin –, také vtipálek, glosuje: „Pan premiér nedávno vyhlásil válku smogu. Jako další krok lze doporučit válku s palmovým olejem.“

Jelikož Ovčáček není jen mluvčí a amatérský historik pátrající po pravdách kolem Ferdinanda Peroutky, ale rozumí velmi dobře zahraniční politice, vede lítý boj za nového prezidenta Trumpa, kterého taková věc jistě velmi těší. Tak pilně sdílí články od existencí typu Štěpán Kotrba nebo komentuje různá Trumpova rozhodnutí. Dokonce je schvaluje, čímž se nám všem vždy uleví, například: „Trump chce bojovat s islámským terorismem, bruselské ,elity‘ s klimatickými změnami. Větší kontrast nemůže být.”

Nesmíme rozhodně zapomenout na kauzu Babišových dluhopisů a zlou Českou televizi, která si dokonce dovolila pana vicepremiéra, na kterém závisí další Zemanovo funkční období, kritizovat. Tak přinášíme jednu filozofickou úvahu: „ČST Praha je svým jednostranným politickým aktivismem už pověstná. Kauzy jako OKD přechází mlčením. Orloj, který si pořídila, obsahuje pouze tři jména. Donald Trump, Miloš Zeman a Andrej Babiš. Pokud bude pan prezident kandidovat, bude ČST Praha ryzím antizemanovským protikandidátem.”

A protože pan Babiš je utlačovaný zlými politiky a zejména médii, která si nekoupil, nezapomíná čas od času připomínat, že má v panu prezidentovi zastánce. Dokonce za něj podá stížnost k Ústavnímu soudu.

Připomeňme si klasikova slova: Přátelé, kdo z vás to má?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články