Ovčáčkovo vysvětlování: Výmluvy hodné dítěte předškolního věku

(Koláž: Ateo)

V den, kdy se slovenský prezident Andrej Kiska sešel se vší pokorou s dalajlámou, řešila česká média už několikátý den počínání českého prezidenta Miloše Zemana a jeho Ovčáčka. Nejde však o setkání Zemana s významnou osobností, nejde ani o státotvorné činy či slova českého prezidenta. Jde o to, že přiletěl pozdě na pohřeb prvního slovenského prezidenta Michala Kováče. A proč to média řeší už několikátý den? Protože zpoždění vysvětluje prezidentův mluvčí Ovčáček svým typickým způsobem.

Mohou za to všichni, jen ne Zeman. Jako přes kopírák se tak opakují smutné epizody, z nichž nejznámější jsou viróza při odhalení korunovačních klenotů a samozřejmě článek, který nikdy nevyšel a Zeman ho přesto četl.

Stále se vše motá kolem jedné věci. Miloš Zeman a jeho mluvčí Jiří Ovčáček nemají dostatek odvahy na to, aby uznali svoji chybu. Proč? Proč nemůže Zeman jednoduše říci: Omlouvám se, ten článek jsem si spletl s jiným textem. Proč nemůže Ovčáček vydat krátké a jasné prohlášení typu: Let pana prezidenta se zpozdil kvůli tomu a tomu a použít přitom pravdivé vysvětlení? Proč se vymlouvá na špatné počasí, když si každý může zjistit, jaké počasí v době a na dráze letu bylo? Proč hází vinu na pracovníky Řízení letového provozu, kteří jeho slova důrazně odmítli?

Je to jeho neschopnost, nebo podivná záliba? Každopádně je to chování, které opět dokazuje, že ti dva pánové by měli úřadovat úplně jinde než na Pražském hradě.

Eric Drooker

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]