Ovčáčkovu drzost pocítil i senátor Drahoš. Hloupost je bez hranic, říká

Senátor Jiří Drahoš (ČTK)

Senátor Jiří Drahoš | FOTO: ČTK

Nervozita hradního mluvčího se už neprojevuje pouze útočnými příspěvky na sociálních sítích na adresu demonstrantů. Nyní už Jiří Ovčáček svou drzost projevuje i v komunikaci s dalšími lidmi. Konkrétně třeba s Jiřím Drahošem, kterého označil za ostudu.

Celou výměnu názorů mezi nikým nevoleným nižším státním úředníkem a senátorem začal příspěvek Jiřího Drahoše na Twitteru. V něm bývalý kandidát na prezidenta vysvětloval, proč senát znovu neodhlasoval jmenování Lenky Procházkové do rady Ústavu pro studium totalitních režimů.

„Miloš Zeman se domnívá, že jsme v Senátu zabránili Lence Procházkové v jejím společenském uplatnění. Ne! Odmítli jsme člověka, který pálí vlajku NATO, církev považuje za národního nepřítele a invazi sovětských vojsk za zradu Západu,“ vysvětlil Drahoš na Twitteru. „Takoví lidé do rady ÚSTRu prostě nepatří,“ dodal.

Na to zareagoval Ovčáček, který má poslední týdny spoustu práce nejen s obhajováním chování svého šéfa, ale také musí bránit Andreje Babiše. „Lenka Procházková podepsala Chartu 77, působila v disentu, obdržela exilovou Cenu Egona Hostovského. Vy jste za komunistické normalizace exkluzivně dlel v NSR. Jste ostuda,“ napsal Drahošovi muž, jemuž by prospělo pár lekcí slušného chování. Ty však na Hradě skutečně není od koho brát.

Drahoš se však zbytečně s Ovčáčkem nerozčiloval a celou konverzaci ukončil lakonicky: „Genialita má své hranice, hloupost je bez hranic.“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]