Ovčáčkův lítý boj s pražskou kavárnou: Copak mluvčí nemá co na práci?

Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček  (ČTK)

Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček | FOTO: ČTK

Zajisté každý z nás si někdy říkal, co neúnavní internetoví diskutéři, celodenní přispěvatelé na Facebook a ti, kteří mají názor na každou hloupost na internetu, vlastně dělají. Copak všichni tito lidé nemají zaměstnání? A pokud mají, to toho mají tak málo, že jim zbývá čas celý den něco komentovat? Asi ano. V posledních dnech se ale mezi ně zařadil i mluvčí prezidenta republiky, a to už je trochu zvláštní. Člověk by řekl, že ten by měl být vytížený.

Že Jiří Ovčáček vede neúnavný západ s pražskou kavárnou, kterou sám vymyslel, to je dlouhodobě známá věc. Stejně tak neustále své příznivce krmí protiuprchlickými informacemi a kromě obvyklých Parlamentních listů občas sáhne i pro hrubší zrno, například prokremelský web Sputnik. Těžko říct, zda se jedná o stanoviska prezidenta republiky (stále ještě tak trochu doufám, že ne, přestože po přečtení posledního rozhovoru pro Týden už člověk opravdu neví, zda nejsou hranice možného definitivně pryč), nebo o Ovčáčkovu agilnost. Jedno je ale jisté: Hradní úředník by si nikdy neměl dovolit vyjadřovat se podobným způsobem o jakémkoli představiteli demokraticky zvolené vlády.

Že Ovčáček naprosto ztratil soudnost a pasoval se do role všeznalého hodnotitele české i světové politické scény, to je patrné zejména ze sociálních sítí. Podívejme se na pár příkladů:

Ovčáček neustále sdílí Zemanova vyjádření, zejména ta, která jsou namířena proti Sobotkovi.

Ovčáček neustále sdílí Zemanova vyjádření, zejména ta, která jsou namířena proti Sobotkovi.

Hradní mluvčí má jednoznačný názor na uprchlickou krizi - a sdílí všechno, co jeho slova dokazuje. K potěšení všech svých příznivců.

Hradní mluvčí má jednoznačný názor na uprchlickou krizi – a sdílí všechno, co jeho slova dokazuje. K potěšení všech svých příznivců.

Jakmile si někdo dovolí kritizovat prezidenta, Ovčáček se do něj s vervou pustí. Bryskně jej označí za příznivce Sobotky, pražské kavárny a spousty dalšího zla, které on sám definoval.

Jakmile si někdo dovolí kritizovat prezidenta, Ovčáček se do něj s vervou pustí. Bryskně jej označí za příznivce Sobotky, pražské kavárny a spousty dalšího zla, které on sám definoval.

Hradní mluvčí zároveň čile reaguje v diskuzích, a to hlavně na své odpůrce. Neustále se pouští do představitelů serveru Demagog.cz (stále se totiž nevyrovnal s tím, že někdo upozornil na to, že jeho šéf rád lže) a do kohokoli, kdo by si troufl mít opačný názor. Samozřejmě je to jeho právo, protože s tím, že bude jako mluvčí profesionál, který nešíří své názory, už nepočítáme. Kde ale bere tolik zloby a hlavně tolik času, to nám pravděpodobně zůstane utajeno.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]