Ovčáčkův povedený kousek. Prozradil Lipovskou a zlobí se, že komunistovi lidé říkají komunisto

repro video Fb J. Ovčáčka

Jiří Ovčáček | FOTO: repro video Fb J. Ovčáčka

Velmi humorný kousek se v úterý večer povedl Jiřímu Ovčáčkovi. Celý příběh začal už odpoledne. Novinář Jaroslav Kmenta zveřejnil na Twitteru fotografii dvou lidí v kavárně Slavia s popiskem: „Dnes v kavárně Slavia mi to připomínalo novou radní České televize Hanu Lipovskou. Pokud to byla ona, asi se seznamuje s establishmentem. U stolu s ní byl režisér a scenárista Jiří Svoboda, někdejší předseda KSČM a velký příznivec Andreje Babiše,“ napsal Jaroslav Kmenta.

Fotografie byla hojně komentována, nikdo z komentujících však nemohl s jistotou potvrdit identitu obou lidí na fotografii. Udělal to až rozzuřený Ovčáček. Ten v noci napsal: „Kvůli doslova estébácké fotce z kavárny Slavia teď ,nóbl lidi‘ na sociálních sítích sprostě útočí na Hanu Lipovskou a na skvělého režiséra Jiřího Svobodu, kterému nadávají do komunistů. Neskutečné svinstvo!“

Mluvčí prezidenta tak poněkud nechtěně v jednom tweetu prozradil mnohé. Například, že má Lipovská potřebu scházet se se skalním komunistou Svobodou. Nebo, že když jde o Lipovskou, je Ovčáček opět tak nějak hysterický. Zároveň je z tweetu zřejmé, že hradní mluvčí ani moc neví, s kým se Hana Lipovská schází. Ta Hana Lipovská, se kterou byl nedávno spatřen ráno při odchodu ze svého bydliště. Tehdy dostal jeden ze svých skutečně legendárních hysterických záchvatů.

Ale zpět k úterní schůzce. Je nepochopitelné, proč se Ovčáček podivuje nad tím, že lidé píší o Svobodovi, že je komunista. Vždyť on je komunista. Vstoupil do strany v roce 1975, tedy v době tvrdé normalizace. Komunistou byl i po revoluci. V 90. letech stranu dokonce vedl. Jiří Svoboda prostě je komunista. Udivující také je, že slovo komunista Ovčáček považuje za nadávku. Komunistický propagandista Ovčáček.

A Lipovská? Ta se v jeden den sešla s bývalým vězněm komunistického režimu Dominikem Dukou i s bývalým komunistickým prominentem a funkcionářem Svobodou. Zajímavý vkus.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner