Ovčáčkův twitter? Skoro tři čtvrtiny sledujících jsou falešné účty, ukazuje analýza

repro video Fb J. Ovčáčka

Jiří Ovčáček | FOTO: repro video Fb J. Ovčáčka

Diskuze o úbytku sledujících z twitterového účtu Zemanova mluvčího přinesla zjištění o možné rozsáhlé fabulaci. Jak totiž vyplývá z dat analytického nástroje zmíněné sociální sítě, výraznou většinu jeho sledujících tvoří falešné účty.

Twitter

Falešné účty jsou u veřejně známých osob běžný fenomén, v případě účtu hradního mluvčího však překvapí jejich výrazná převaha nad účty autentických sledujících. Zavdávají totiž důvod k podezření, zda nejde o výsledek placeného zásahu, a pokud ano, zda tato manipulace nebyla hrazená z veřejných peněz.

Dotyčný hradní úředník na svůj twitter upoutal pozornost poté, kdy demagogicky nařkl jiného z uživatelů a ostentativně ukončil jeho sledování. Co však zjevně nečekal, bylo to, že aktér předmětného satirického účtu „Jie“ (v narážce na jméno Zemanova někdejšího poradce Jie Ťien-minga) vyzval k ukončení sledování účtu Jiřího Ovčáčka, jemuž následně ubyly jednotky tisíc sledujících.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner