Ozbrojenec v černém, který zavraždil v jedné z mešit v novozélandském městě Christchurch desítky lidí poloautomatickou zbraní, svůj čin natáčel na video. To se mezitím šíří na sociálních sítích. Místní policie vyzývá, aby ho lidé nesdíleli. Proto přinášíme z videa jen méně drastické statické obrázky z místa činu.

Facebook už oznámil, že odstranil pachatelův profil na Facebooku a Instagramu a pracuje na odstranění kopií videa.

Australský premiér Scott Morrison popsal údajného střelce, který má australské občanství, jako „extremistického, pravicového“ teroristu. Mladý muž byl obviněn z vraždy a v sobotu ráno stane před soudem, jak potvrdila policie. Dva další muži a jedna žena byli zadrženi poblíž místa činu a byly zadržny střelné zbraně, řekl policejní komisař Mike Bush.

Podezřelý také údajně publikoval manifest, kde líčil své záměry. Byl ultraúravicového smýšlení a hlásal protipřistěhovalecké názory.
Policejní komisař Bush potvrdil, že podezřelý, který byl obviněn, nebyl předem novozélandským a australským bezpečnostním službám znám.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner