Pacient varuje před Babišovým lékařským zařízením: Neriskujte zbytečně své zdraví

Centrum ISCARE  (ČTK / profimedia.cz / Fotomontáž FORUM 24)

Centrum ISCARE | FOTO: ČTK / profimedia.cz / Fotomontáž FORUM 24

Zdravotnické zařízení ISCARE, které vlastní Andrej Babiš, se primárně zaměřuje na asistovanou reprodukci. Nabízí ovšem i další lékařské zákroky, které ovšem zřejmě nejsou na tak vysoké úrovni, která by se od podobného zařízení očekávala. Na svém blogu se o svou špatnou zkušenost podělil Tomáš Kubálek, který popisuje nepříjemné komplikace po operaci tříselné kýly a velkou aroganci ředitele ISCARE.

Kubálek vyzývá všechny, kdo mají v úmyslu využít služeb Babišova zařízení, aby si uvědomili, že se zde za příjemným prostředím skrývá absence dostatečného zázemí, profesionality a sebereflexe. „Varuji vás před využitím služeb soukromého zdravotnického zařízení ISCARE. Z mého pohledu se jedná o zařízení, kde je vydělávání peněz nadřazeno kvalitě poskytované péče,“ píše nespokojený pacient a přidává konkrétní zážitek. „ISCARE v mém případě nebyl schopen řešit situaci při vážné pooperační komplikaci a nebyl ani schopen zajistit přesun na zdravotnické zařízení vyššího typu,“ vzpomíná Kubálek.

„Situaci jsem v akutním stavu musel řešit samostatně. Následně jsem požádal ředitele ISCARE o vysvětlení, které mi podáno nebylo. Bylo mně však sděleno, že jsem si pooperační komplikace způsobil sám,“ popisuje svou zkušenost se soukromým lékařským zařízením. „Dodnes nechápu jak,“ diví se i po delší době Kubálek. Po operaci tříselné kýly byl dva dny hospitalizován v ISCARE.

Kvůli komplikacím však musel strávit dalších šest týdnů ve státní nemocnici, kde mu provedli další operaci. „Celkově 8 týdnů pracovní neschopnosti a přetrvávající zdravotní obtíže,“ shrnuje svou léčbu Kubálek, který uznává, že ke komplikacím může dojít. „Následná péče ale musí být samozřejmostí,“ je přesvědčen. Neochota ředitele ISCARE přijmout jakoukoliv zpětnou vazbu ho ale velmi nemile překvapila a proto varuje všechny potenciální pacienty zařízení ministra financí, aby své rozhodnutí přehodnotili.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články