Padla první klapka filmu Promlčeno. Zvítězí pomsta, nebo odpuštění?

Vilma Cibulková a Barbora Bočková ve filmu Promlčeno  (Johana Střížková_DonArt)

Vilma Cibulková a Barbora Bočková ve filmu Promlčeno | FOTO: Johana Střížková_DonArt

Hlavním tématem filmu Promlčeno, který se v těchto dnech začal natáčet, jsou promlčené vraždy. Film se zabývá především jejich otázkou a dopadem na životy pozůstalých rodin. Zvítězí pomsta, nebo odpuštění? Bude vše nenávratně promlčeno? Na premiéru se mohou diváci těšit začátkem roku 2021.

Snímek režiséra Roberta Sedláčka popisuje dlouholetou cestu a vnitřní boj hlavního hrdiny, kterého ve filmu ztvárňuje Karel Roden. Jeho herecký protipól, talentovaná Barbora Bočková, stráví ve své roli většinu času před kamerou v rozhlasovém studiu.

Pod taktovkou Roberta Sedláčka v dnešních dnech natáčí i Vilma Cibulková, filmová a divadelní herečka, která patří mezi největší talenty české kinematografie. Ve filmu Promlčeno bude herečka bojovat s 20 let starým tajemstvím. Poslední léta se Vilma Cibulková držela poměrně stranou, na plátno se rozhodla vrátit právě v tomto filmu. Své role si totiž pečlivě vybírá.

„Považuji scénář k tomuto filmu za velmi silnou látku, téma je totiž nadmíru závažné a režisér Robert Sedláček je báječný. Tyhle tři aspekty mě inspirovaly k tomu, abych nabídku okamžitě přijala,“ říká Vilma Cibulková, kterou na plátně uvidíte společně s mladou talentovanou herečkou Denisou Barešovou, kterou diváci mohli vidět v oceňovaném filmu Jan Palach. Cibulková ztvární roli její matky, která před svou dcerou skrývá celých 20 let děsivé tajemství. Dívka nemá tušení, v čem vlastně vyrůstala a co tak mocně celou dobu ovlivňovalo její život.

Denisu Barešovou doplní Karel Jirák, její herecký kolega z filmu Jan Palach. Ten zazáří na policejní stanici vedle Vladimíra Kratiny a nejen tam.

Po boku Karla Rodena si zahraje i Eva Decastelo, jejíž role byla připsána do klíčové scény. „Karel Roden je pro mě jeden z nejlepších českých herců a zahrát si s ním je velkou ctí. Doufám, že tam budu mít málo textu, protože představa, že něco zkazím před Karlem Rodenem, je pro mě smrtelná,“ říká natěšená Eva Decastelo.

Na plátně se poprvé objeví i karikaturista Tomáš Břínek (TMBK), který si zahraje hosta v rozhlasovém vysílání. „Téma filmu je velmi originální a důležité současně. Natáčení bylo natolik náročné, že jsem během něj dokonce stihl vystřízlivět,“ říká Tomáš Břínek, který kvůli natáčení filmu přerušil svůj třídenní trip.

V thrilleru se představí také Igor Bareš, Michal Dalecký, Ernest Čekan, Michal Holán, Vladimír Kadlec a další.

Snímek Promlčeno přijde do kin začátkem roku 2021.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]