Pákistánské ženě hrozí smrt, český europoslanec za ni bojuje

Eric Drooker

Trest smrti čeká na čtyřiačtyřicetiletou pákistánskou křesťanku Asii Bibi, která měla podle svých spolupracovnic hanobit proroka Mohameda. Kolegyně, které s ní pracovaly na poli, ji přesvědčovaly, aby přešla na islám. Asia Bibi na to ovšem nechtěla přistoupit a strhla se rvačka. Přivolaná policie křesťanskou ženu zatkla a uvěznila, a to přesto, že právě ona a její dcery byly napadeny. Podle pákistánského zákona o rouhání byla odsouzena k nejvyššímu trestu. Evropský parlament i mnozí aktivisté na celém světě se teď snaží ženu po necelých šesti letech dostat z vězení.

Jedna věta může stát matku pěti dětí život. „Věřím v Ježíše, Božího Syna, který zemřel, aby všechny lidi vysvobodil z hříchu a smrti. Co udělal pro lidi Mohamed?“ odpověděla křesťanka svým islámským spolupracovnicím. Kvůli tomu teď doufá, že jí neislámský svět zachrání život. Do celé kauzy by se mohl rázně vložit Evropský parlament, po kterém předseda jeho právního výboru a český poslanec Pavel Svoboda žádá striktní opatření. „Pokud nebude Asia Bibi a další oběti osvobozeny, vyzývám představitele EU, aby zrevidovali rozvojovou pomoc a obchodní preference, které EU Pákistánu poskytuje,“ uvedl Svoboda. Kromě Evropského parlamentu se v záchraně paní Bibi angažují nejvýrazněji lidskoprávní aktivisté ve Francii a Itálii. Žádost o osvobození odsouzené ženy lze zasílat na adresu: [email protected].

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]