Palermo na druhou. Skandální výměnu ministrů nenecháme jen tak

Petr Fiala (ODS)

Petr Fiala | FOTO: ODS

Předseda ODS Petr Fiala se velmi ostře ohradil proti výměně na postu ministra spravedlnosti. A slíbil, že ač se vláda hodně snaží, aby bylo všechno přes svátky zapomenuto, jeho strana spolu s piráty a KDU-ČSL svolá mimořádnou schůzi a věc se bude řešit. Přinášíme celé Fialovo prohlášení.

Těsně před svátečním prodlouženým víkendem se odehrály věci, které by neměly jen tak jednoduše zapadnout.

Premiér Babiš se stal hlavním hrdinou německého dokumentu o svém gigantickém střetu zájmů, který je tak očividný a nehorázný, že tomu lidé ze zahraničí těžko věří. Premiér to vysvětluje komplotem německých médií a české policie, protože ANO – které je členem evropské liberální frakce ALDE Guye Verhofstadta (!) – bojuje proti migrantům. Nic “logičtějšího a přesvědčivějšího” jsem už dlouho neslyšel.

V témže týdnu ho policie navrhla obžalovat v kauze Čapí hnízdo, kde jde o zneužití dotací. Každému soudnému člověku je jasné, že tato kauza nesmírně zatěžuje ČR. Člověk s těmito problémy, by se neměl zuby nehty držet premiérského postu, ale měl by se někde v klidu věnovat své obhajobě.

Ale to neznáte našeho premiéra. Ten v poslední pracovní den vyrazil do protiútoku. Nejprve zabavil média a veřejnost výměnou šéfa Národní galerie za svého a prezidentova „pekaře“ a potom přišlo to nejdůležitější. Den po doporučení na obžalobu A. Babiše oznámil ministr spravedlnosti Kněžínek, že podává demisi. Andrej Babiš následně oznámil, že ho v jeho funkci nahradí Marie Benešová…

Představte si, že by něco podobného v minulosti udělal například premiér Topolánek, premiér Gross, vlastně kdokoli, na koho padl byť jen stín nějakého podezření. Tady to dělá člověk, který vlastního syna poslal kvůli svým problémům na okupovaný Krym a v zahraničních médiích o něm točí dokumenty jako o nějak exotickém diktátorovi z banánové republiky.

Premiér se spoléhá na to, že se všichni (politici, novináři, kritická veřejnost) ve čtvrtek vybouřili a přes dlouhý víkend se na to vše nějak zapomene a přebije se to něčím jiným.

Nepřebije, nezapomene, nevyhnije!

ODS spolu s Piráty a KDU-ČSL svolala na příští týden mimořádnou schůzi Poslanecké sněmovny, kde se kromě těchto megaskandálů budeme věnovat i absolutní neschopnosti vlády řídit stát a hospodařit s rozpočtem a připravit zemi na těžší časy.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]