Pamatujete na Soukupa? Toho, co pořád lhal a chtěl být politikem

Facebook TV Barrandov

Jaromír Soukup v pořadu Jaromíra Soukupa | FOTO: Facebook TV Barrandov

Posledních několik měsíců se na televizní obrazovce objevuje člověk, který si myslí, že všechno umí a rozumí čemukoliv. Jedná se o notorického lháře s narcistními sklony a neprůstřelným egem. Nemá sice moc ponětí, jak se vede televize nebo co obnáší pojem moderování, ale to nevadí. Brzo totiž už patrně bude jen heslem na Wikipedii. Takovým, které Jaromír Soukup zaplatí obří finanční částkou.

Majitel TV Barrandov dostal od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání pokutu 400 tisíc korun. Za to, že v jednom ze svých pořadů nebyl objektivní. Prostě si vymýšlel a lhal, jak je jeho zvykem. Soukup má totiž svou prezentaci před kamerou založenu právě na tom, že chrlí desítky prokazatelných lží a čeká, zda se někdo ozve.

Vzhledem k tomu, že věrně slouží prezidentu Zemanovi, málokdo si na něj troufne a raději si řekne něco ve smyslu „ať si blábolí, vždyť se na to stejně nikdo nedívá“. To je sice pravda, stejně jako to, že Soukup zmizí stejnou rychlostí, jakou se náhle objevil, ale proč mu ulehčovat pozici.

Pravdomluvnost by přece měla stále být jedou z nejdůležitějších charakterových vlastností člověka. Pokud to má konferenciér TV Barrandov jinak, nemůže se divit, že mu někdo dá imaginární facku. Zatím jen za několik stovek tisíc.

Za standardních okolností by bylo zcela běžné, že by měl Soukup nějaké peníze na soudní výlohy nebo pokuty dané bokem a jedna by ho nijak netrápila. Stejně to mají zařízené třeba bulvární magazíny, které v ročním budgetu počítají s tím, že se někdo proti jejich lžím ozve. Soukup má ovšem problém v tom, že ačkoliv o sobě rád hovoří jako o miliardářovi, nebude to zas až tak „horké“.

Každá koruna se hodí a musí se v ruce šéfa komerčního kanálu párkrát otočit. Mediální dům Empresa Media, který také říká Soukupovi pane, rázně omezuje vydávání některých časopisů. Z vybraných týdeníků se tak stávají měsíčníky, což naznačuje, že čtenářský zájem není, tedy ani zisk nevzrůstá.

Tvorba TV Barrandov také ani v dalším období nedostane jakýkoliv kvalitativní „upgrade“. Bojovat o pár desítek tisíc diváků se tak bude znovu pokoušet hlavně majitel televize, jehož pořady však slouží pouze jemu samotnému. Veřejné mínění totiž neovlivňují, zato Soukupovo konto každý měsíc obohatí o několik milionů.

Spasitelem by se podle „mediálního magnáta“ měl stát Jiří Ovčáček. Soukupův blízký přítel, který jako jediný člověk v zemi dostane na TVB vlastní talk show. Před ním se to podařilo pouze Kateřině Brožové, která ovšem sdílela se svým televizním šéfem víc než jen lásku k Miloši Zemanovi.

Ani přisprostlý nižší státní úředník však se sledovaností TV Barrandov nic nezmůže a bude jen další možnou obtíží pro Jaromíra Soukupa. Jinak se totiž vyhazují zaměstnanci, kterým začnete vyhrožovat a oni raději sklopí uši, jinak se posílá k šípku prezidentský mluvčí.

Majitel vydavatelství, televizní stanice, e-shopu s předraženými výrobky a velkých dluhů se musí začít chystat na nejhorší. Blíží se konec. A jediný, koho to bude mrzet, jsou lidé sledující pořady Honzy Musila. Těm totiž bude ubrečený a prolhaný moderátor chybět. O tom si Soukup může nechat jen zdát.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner