Pán démonů Miloš Zeman

Miloš Zeman a Daniel Hůlka (ČTK)

Miloš Zeman a Daniel Hůlka | FOTO: ČTK

Opravdu to ještě někoho překvapuje? Společenská diskuze dosáhla nové roviny absurdity ve chvíli, kdy se do kritiky prezidenta za neudělení státního vyznamenání Jiřímu Bradymu přimotal fakt, že jeden metál dostane někdejší kandidát SPOZ Daniel Hůlka. Zpěvák se totiž s dalajlámou rozhodně nesešel (a jak se zdá, ani nikdo z jeho příbuzných).

Hit 90. let Pán démonů, který nazpíval právě Hůlka, jako by byl napsán přímo pro Zemana. Jeho hlavní hradní démon Ovčáček celý víkend pilně pracuje a zásobuje sociální sítě špínou mířenou proti Tomáši Halíkovi, Danielu Hermanovi nebo třeba Václavu Havlovi, který také jednou nečekaně zrušil udělení ocenění, ovšem pro člověka, který měl spolupracovat s StB. Oproti schůzce s tibetským duchovním poněkud rozdíl.

Na Hradě ale najdeme i další démony – Vratislava Mynáře (stále ještě bez prověrky), Jindřicha Forejta, který si není jist, komu napsal či nenapsal sms, aby mu oznámil, že pan Brady nakonec metál nedostane. Dále je tu samozřejmě Martin Nejedlý, který zajistí dostatek rublů pro příští prezidentskou kampaň.

A pak jsou tu démoni, které má Miloš Zeman v hlavě. Nenávist, mstivost a lež. Těžko říci, zda to tak bylo vždycky, ale nezbývá než doufat, že si je Pán démonů brzy vezme zpět na Vysočinu.

A tak mu alespoň posíláme písničku.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]