Pan prezident erudovaně pohovořil o médiích a nezapomněl na Svobodné fórum

Prezident Miloš Zeman  (ČTK)

Prezident Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Jelikož pan prezident Zeman dobře ví, jak komunikovat se svými věrnými voliči, používá k tomu pravidelně web pana Voráčka a pana senátora Valenty Parlamentní listy. Tentokrát je nám ctí, že nezapomněl okomentovat ani činnost Svobodného fóra.

Komentátor Svobodného fóra, sociolog Jan Jandourek byl před časem hostem internetové televize DVTV, kde velmi případně připomněl, že náš pan prezident je soudně usvědčený lhář (a od uvedení pořadu již uplynula dostatečně dlouhá doba k tomu, aby se k jeho sbírce jedna další soudem usvědčená lež přidala). Pozorný čtenář Parlamentních listů si této věci povšiml a hlavě státu proto tímto směrem položil dotaz.

„Nevím o žádné vědomé nepravdě neboli lži; a kdybych to věděl, styděl bych se sám před sebou. Na druhé straně připouštím, že jsem se někdy mohl mýlit; jako každý člověk. Jan Jandourek je poněkud frustrovaný kněz, který dnes píše už pouze do Svobodného fóra, což je nezajímavý internetový server vedený zkrachovalým bývalým šéfredaktorem Blesku a zkrachovalým bývalým šéfredaktorem časopisu Reflex. Stejně tak DVTV je reprezentována Veselovským a Drtinovou, kteří skončili ve veřejnoprávní televizi, takže nevidím důvod, abych se každou informační stokou zabýval,“ uvedl Zeman.

Nezbývá tedy než jej politovat, že mu jeho okolí zjevně tají soudní rozhodnutí, a zároveň poděkovat za zhodnocení situace tak, jak se na lidového prezidenta sluší. Jen bychom k celé věci rádi připomněli, že Pavel Šafr byl také šéfredaktorem Českého deníku, Telegrafu, Lidových novin, Mladé fronty DNES a ředitelem redakcí vydavatelství Economia.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]