Pan prezident si po náročné práci pojede odpočinout

Prezident Miloš Zeman ve svém člunu  (ČTK)

Prezident Miloš Zeman ve svém člunu | FOTO: ČTK

Člověk pomalu ani neví, jestli ještě máme prezidenta. Zase tak moc to nevadí, protože kdykoli se Miloš Zeman náhodou někde zjeví, je z toho ostuda. Vzhledem k naprosté neaktivitě hlavy státu se ale přece jen člověk musí pousmát, když si přečte, jak bude Zeman trávit dovolenou. Přitom se zdá, že odpočívá už celé měsíce.

O tom, co bude Zeman dělat v létě, informoval deník Blesk. První část volna prý stráví v Lánech, poté pojede na svou chalupu v Novém Veselí. Není ale příliš jasné, proč se o nějaké dovolené v Lánech vůbec bavíme. Zeman je tam zavřený neustále, čas od času přijde nějaká návštěva, jinak má nejspíš pyžamkové dny. Takže teď se pyžamkové dny rozšíří ještě na Vysočinu.

Ivan Trojan (Roman Černý)

Program prezidenta republiky zeje prázdnotou. Na podzim by prý mohl navštívit dva kraje a debatovat s občany. Na tyto spanilé výjezdy už jsme také skoro zapomněli, protože měly poněkud delší přestávku. Teď je nejspíš potřeba alespoň trochu pomoci Andreji Babišovi ve volební kampani, ač Jiří Ovčáček tvrdí, že debaty „nebudou zaměřeny předvolebně“. Tomu samozřejmě věříme zejména poté, co jsme sledovali výjezdy předchozí: na pódiích se vedle Zemana totiž vždy objevuje hejtman daného kraje.

Zahraniční cesty žádné, zahraniční návštěvy také ne. Ty ostatně Českou republiku tak nějak vynechávají dlouhodobě, protože vedle bizarního prezidenta máme ještě také trestně stíhaného premiéra, jehož střet zájmů řeší celá Evropa, a to i když zachránil tisíce mrtvých, za což jsme se mu zjevně stále ještě dost neodvděčili.

Takže prezident Zeman bude v létě dělat totéž, co dělá v poslední době pořád: odpočívat zavřený v Lánech. I když je pravda, že v jeho případě více než v jiných platí přísloví o tom, že kdo nic nedělá, nic nezkazí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]