Pandemie lži. Tři otázky pro Blatného kvůli jeho (ne)podpisu pod peticí o Babišovi

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (uprostřed)  (ČTK – Igor Zehl)

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (uprostřed) | FOTO: ČTK – Igor Zehl

Více než před rokem podepsal MUDr. Jan Blatný petici „Chvilka pro rezignaci“. Podepsaní požadují odstoupení předsedy vlády Andreje Babiše. Blatný je uveden pod číslem 213 613, nyní je pod peticí uvedeno více než 438 000 jmen. Zdroj: Reflex, Oldřich Tichý.

Dne 29. října byl Jan Blatný jmenován novým ministrem zdravotnictví ve vládě Andreje Babiše. Na tiskové konferenci popřel, že zmíněnou petici podepsal. O den později, 30. října, informuje Deník N, že Blatný petici podepsal a podpis potvrdil ze svého pracovního mailu.

Premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) (reprofoto/ČTK)

Sama jsem na petici uvedena pod číslem 25 878. Potvrzuji, že jsem ji podepsala a na požadavku odstoupení Andreje Babiše trvám. Mezi podepsanými je řada dalších politiků z ODS, TOP 09, STAN, Pirátů, KDU-ČSL.

Jako jedna z těch, kteří petici podepsali, žádám ministra zdravotnictví o vysvětlení a o odpověď:

Pokud jste petici nepodepsal, jak se vymezíte proti jejím organizátorům (Milion chvilek pro demokracii)?

Petice odkazuje na to, že v čele vlády stojí trestně stíhaný člověk, vedený jako agent StB. Podepsaní konstatují, že nebudou dělat, že to je normální. Je to podle Vás normální? 

Pokud jste přece jenom petici podepsal a hned si na to nevzpomněl, co se stalo, že jste na předsedu vlády změnil názor? 

Musíme si to ihned vyjasnit, pane ministře. Po všech lžích a výmluvách vašeho předchůdce o vyšehradské schůzce je otázka osobní důvěryhodnosti klíčová i přes to, že plnou odpovědnost za výběr členů kabinetu nesou Andrej Babiš a Miloš Zeman.

Autorka je senátorka za ODS

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]