Pane premiére, proč jste poslal syna na Krym, když máte vily ve Francii?

Babiš junior konfrontuje Babiše seniora (ČTK/Hájek Ondřej)

Babiš junior konfrontuje Babiše seniora | FOTO: ČTK/Hájek Ondřej

Toto nám Andrej Babiš nikdy nevysvětlí: Proč poslal svého údajně nemocného syna na okupovaný Krym, když má na Azurovém pobřeží ve Francii 16 vil? A navíc luxusní byt na Floridě u Golden Beach? Ono to totiž vysvětlit nejde.

Tato legitimní otázka poutá pozornost uživatelů twitteru. A my máme za to, že by ji měli klást politici Babišovi v debatách, novináři na tiskovkách a lidé na ulici. A stále dokola: Proč jste poslal nemocného syna na Krym se zlodějem aut? Proč jste svému synovi nezařídil profesionální péči třeba ve svém zámečku Bigaud v nádherném a starobylém městečku Mougins, jež je obklopeno vinicemi a krásnou přírodou? Francie je bezpečná země a Provence je ráj. Krym by byl sice také docela hezký, ale je to místo zatížené Putinovým útokem na mezinárodní právo. Navíc hotel, kde se pan Protopopov za peníze našeho premiéra s Andrejem Babišem juniorem ubytoval, byl jen za pár rublů a podle toho asi i vypadal.

Existuje jenom jedno vysvětlení této neskutečně obskurní akce. Předseda vlády České republiky potřeboval po oznámení svého trestního stíhání rychle odklidit svého syna z dosahu české policie. Do Francie ho poslat nechtěl, protože v rámci Evropské unie by nebylo těžké Andreje Babiše juniora vyslechnout. Z hlediska pachatelů trestné činnosti je právě Krym bezvadná destinace, protože tam žádná policie z EU nedosáhne.

Jakého to tu máme premiéra, když takhle maří vyšetřování?

Jakého tu máme premiéra, když se takhle brutálně chová ke svému synovi?

Jakého tu máme premiéra, když pohrdá zákony i slušnými mravy?

Špatného. Měli bychom ho vyměnit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]