Paní Kořanová, budíček! Váš radní ČT Xaver Veselý vyzývá k násilí na novinářce

Lubomír Xaver Veselý  (repro YouTube)

Lubomír Xaver Veselý | FOTO: repro YouTube

Lubomír „Xaver“ Veselý má vážný problém. Stejně rychle, jako usedl v Radě České televize, v ní teď může skončit. Chráněnec Miloše Zemana, politiků Babišova hnutí i partaje „mladého“ Klause totiž zapomněl, kam až může zajít v projevech nenávisti za pouhou mediální kritiku. Jak Veselého nejnovější odporné výroky na adresu novinářky deníku FORUM 24 Johany Hovorkové bude vnímat sama strážkyně mravů ve volebním výboru Sněmovny Barbora Kořanová, teprve uvidíme. Zarytost, s jakou prahne po hlavě autora těchto řádek za lítost nad „popletenou smrtí“ Jaroslava Kubery na sociálních sítích, by ji ale měla zvednout ze židle i u Veselého. Bez ohledu na sympatie, jež mu poslanci ANO projevili už při sněmovním slyšení kandidátů a volbě do televizní rady. 

Že si Veselý bere do nevymáchaných úst dlouhodobě hlavně ženy, přitom není nic nového; jeho hrubé způsoby zažily před časem reportérka Newsroomu 24 z České televize, redaktorka serveru Seznam.cz i poslankyně Miroslava Němcová. A teď novinářka našeho deníku Johana Hovorková. Ta si vyslechla v živém vysílání radního České televize a moderátora Českého rozhlasu na kanále YouTube hned celou smršť sprostých urážek, které určitě neskončí jen mávnutím ruky. 

„Já jsem se mnohdy zlobil na lidi, kteří říkali, že někteří novináři se chovají jako svině, manipulujou s věcma, lžou a tak, ale teď to vidím na vlastní kůži, jak to je,“ rozčiloval se „Xaver“ Veselý nad komentářem v deníku FORUM 24, v němž jej Hovorková kritizuje za jeho výroky v CNN Prima News na adresu moderátora Otázek Václava Moravce. „Nevyhovuje mi ten styl, nemám rád štěkání v rozhovorech. Já mám touhu si se svými hosty vyprávět,“ pouštěl se mj. radní ČT v televizi na tenký led.

Václav Moravec (ceskatelevize.cz)

Jeho poplatné rozhovory s Milošem Zemanem v ČRo o koprovce a s Andrejem Babišem, zda umí vařit, totiž podstatně limitují jeho objektivitu při posuzování jakékoliv konkurence. Dále už ve vysílání padaly jen samé vulgární nadávky, urážky, a dokonce Veselého naléhání na veřejnost, aby s novináři deníku FORUM 24 fyzicky zúčtovala. „Ta samá lhářka, manipulátorka, jezdí na gymnázium v Jičíně debatovat s dětma,“ bouřil Veselý nad studentskými besedami novinářů redakce deníku FORUM 24 a hlavní editorky o práci v médiích a o dezinformacích. „Tyhle lidi jedou nafukovat hlavy vašim nebohým dětem! Prosím vás, udělejte něco! To si necháte od těchhle blbců vypisovat takovýhle dementnosti?“ štve radní České televize.

„Johana Hovorková, pamatujte si to jméno! A až uslyšíte, že vaše dítě bude mít ve škole besedu s paní Johanou Hovorkovou, tak tam jděte a žeňte ji svinským krokem, protože tyhlety zrůdy nemaj’ co vyprávět děckám!“ vyzývá radní České televize veřejnost dokonce k násilí a sprostota nebere konce.

„Členství v Radě zaniká (…) Narušil-li závažným způsobem důstojnost funkce člena Rady nebo dopustil-li se takového jednání, které zpochybňuje jeho nezávislost nebo nestrannost při výkonu funkce člena Rady,“ citovala, kudy chodila, Babišova poslankyně Kořanová Zákon o České televizi, když šlo o čtyři slova lítosti nad smrtí senátora Kubery. Jakým metrem změří veřejné výzvy a kanálie radního České televize a moderátora veřejnoprávního rozhlasu Lubomíra Veselého právě ti politici, kteří jej do rady protlačili, teď odhalí jejich chápání zákona. Jako spravedlnosti, nebo příručky klientelismu. Buďme pozorní, kdo je tu rovný a kdo rovnější.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]