Paní Simona z ANO se vynoří z vody, ukáže opálená lýtka a bosá ťape do Senátu

(FB)

FOTO: FB

Paní Simona Horáková z ANO má skutečně úžasný videoklip. Kdyby tam nebylo napsáno, že jde o kandidaturu do Senátu za Babišovu stranu, museli bychom si myslet, že jde o reklamu na opalovací krém nebo nějaké připojištění. Naštěstí jsou tam titulky, takže je jasné, kam paní Simona chce nakonec docapkat.

Se Simonou do Senátu

Cítila jsem vaši podporu vydat se na cestu, cestu k vám, a s vaší podporou bych ráda došla až do Senátu. Bez vás to nedám.

Zveřejnil(a) Simona Horáková dne Neděle 5. srpen 2018

Základní sdělení výtvoru je celkem přímočaré. V Senátu nás budou zastupovat bosá chodidla, ztepilá opálená lýtka, černá sukénka. Paní kandidátka umí jít po schodišti. Umí se otočit a zavrtět. Pohlédnout. Tajemně se usmát. V podstatě všechno, co je v politice potřeba. Pravda, Marta Semelová by mohla natočit něco od Gottwaldova hrobu, to by taky mohlo vzbudit trochu pozornost.

Jistě, paní kandidátka objíždí obce, ptá se na kanalizaci, to všechno k věci patří. Kdo jí ale poradil tohle podprahové působení?

V rámci spravedlnosti je třeba poznamenat, že ostatní strany na tom nejsou s propagací o moc lépe. Billboardy ODS v Praze připomínají reklamu na mrazírny, kde se modrý pán s motýlkem a s podezřelým pohledem blíží k též modré hihňající se naivce. Asi nás ta (bledě) modrá měla trochu ochladit v dobách globálního oteplování. Topka nám sděluje, že je „zase tady“. Jak – zase? Ona někde byla, pak nebyla a teď se vynořila? Tak to je dobře, že ji našli. Někdo, nevíme kdo, ale měl by dostat nálezné. Svobodní nám sdělují, že se nám třicet let lže. Kdo? Jako že se vrátíme do doby před třiceti lety, kdy se nelhalo? Nebo že nám Petr Mach a další vykládají pohádky o prospěšnosti Czechzitu?

Když vidíme předvolební prezentaci stran, neměli bychom se už ani ptát, co nám ti lidé chtějí říct. To je marné. Spíš je na místě otázka, za koho nás vlastně mají. Část voličů samozřejmě přesně za to, co jsou. Nestálo by ale za trochu námahy se pokusit obrátit i na ten zbytek? Asi tak na dvacátém šestém místě je ještě otázka, kolik za takový amatérismus nějací tzv. experti shrábli. Jak může někdo chtít usilovat o nějaké místo v řízení země, když si ani neumí najít průměrně kompetentní lidi?

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]