Panstvo v akci. Nejedlý zase opustil karanténu. Zemana zesměšnil

Poradce prezidenta Martin nejedlý (reprofoto Česká televize)

Poradce prezidenta Martin nejedlý | FOTO: reprofoto Česká televize

Sotva prezident Zeman vyhlásil v televizi Nova, jak svému poradci Martinu Nejedlému vynadá za to, že po návštěvě Číny porušil karanténu a vyrazil do restaurace na Letné, viděli Nejedlého v ulicích znova.

Server Aktuálně.cz ve středu napsal, že občan redakci upozornil na další výskyt Nejedlého v terénu mimo karanténu. A to hned po Zemanových siláckých výrocích. „O to překvapenější byli svědci, kteří o pár hodin později, tedy ve středu odpoledne, Nejedlého viděli opět venku – parkovat v Karlíně. Ve svém černém terénním mercedesu stál v blízkosti rušné stanice metra Křižíkova. V dobrovolné izolaci by přitom podle expertů měl být 14 dnů, tedy až do pátku… ,Stál na žluté a před přechodem, pěkně nebezpečně. Neviděl jsem přes něj při přecházení, jestli jede tramvaj. Ohrozil mě. Viděl jsem mu přímo do obličeje. To parkováni ani karanténa mu zkrátka nejdou,‘“ popsal Aktuálně.cz svědek. Prezidentova poradce i vyfotil.

Další arogantní papaláš z Hradu Jiří Ovčáček jen sdělil: „Viz vyjádření pana prezidenta pro TV Nova. Žádný další komentář nebudu poskytovat.“

Proč by Ovčáček něco říkal, když je mluvčí, že.

Je zjevné, že Nejedlý považuje sám sebe za natolik důležitého a zároveň nepostižitelného, že je mu všechno jedno. Je součást panské vrstvy a příslušník dvora. Co si myslí obyčejní čičmundové a obtížný mediální hmyz, který se ještě nepovedlo zamáčknout, je mu úplně ukradené. Proč by taky ne. On nikdy nebyl občany někam zvolen a jeho pozice na nich nezávisí. Je v ideální pozici „externího poradce“. Ani prověrku nepotřebuje.

Ostatně je dost pochybné, že by ji dostal, když se moc neví, co dělal v 90. letech v Rusku. Máme jen matné zmínky o tom, že v Rusku „podnikal“. To nepochybně, on je velmi podnikavý. U nás tedy podnikal tak úspěšně, že společnost Lukoil Aviation Czech, kde byl jednatelem a která měla smlouvu se Správou hmotných rezerv na obměnu zásob leteckého petroleje uzavřenou v roce 2009, skončila s dluhem. Vzala si palivo za 275,6 milionu korun a vrátila ani ne polovinu. Dluh nakonec zaplatila nizozemská firma vlastněná ruskou ropnou společností Lukoil. Zajímavá ruská nezištnost. Kdo z nás to má.

()

Miloš Zeman předtím prohlašoval, že Nejedlý mezi jeho poradci zůstane, „pokud bude uhrazen dluh“. Hezké je, že Zeman to pravil při návštěvě Babišova Čapího hnízda, kam se s ním Nejedlý také přijel podívat. Nejedlý všechno komentoval s tím, že pokud po společnosti Lukoil Aviation Czech nezůstane žádný dluh, tak považuje její působení v Česku za velmi úspěšné. Aspoň už víme, co se v těchto kruzích považuje za „velmi úspěšné“ podnikání. Nasekáte dluhy a zaplatí to Rusové. Čapí hnízdo by pro tento druh lidí mělo být takovým poutním místem, kam by měli jezdit pořád.

Kancelář prezidenta zařídila Nejedlému jako poradci prezidenta Zemana diplomatický pas, ačkoliv na ten mají běžně nárok jen zaměstnanci Ministerstva zahraničí a vybraní ústavní činitelé. Na schůzku s Putinem vzal Zeman Nejedlého, a ne tehdejšího velvyslance v Moskvě Vladimíra Remka. Remek musel čekat v předsálí. Po takovém ponížení by velvyslanec měl nejspíš rezignovat, aby si zachoval nějakou důstojnost, ale na to se v těchto kruzích moc nehraje. Nejedlý také využívá prostory na Hradě.

Dělá to prostě dojem, že tady vládne Nejedlý, a ne nějaký Zeman. Kdo vládne Nejedlému, to by taky stálo za úvahu. A bylo by zajímavě vědět, co vlastně Zemanovi tak geniálního radí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner