Papaláštví non plus ultra. Roman Prymula musí okamžitě odstoupit

FB Šmucler

Ministr zdravotnictví Roman Prymula | FOTO: FB Šmucler

Je to neuvěřitelné. Ministr zdravotnictví Roman Prymula porušil zákaz, který sám vyhlásil. V noci se sešel s hochštaplerem z hnutí ANO Jaroslavem Faltýnkem v luxusní restauraci na Vyšehradě. Podnikatelé krachují, lidé jsou zavření doma a ministr zdravotnictví na ně svádí další šíření nákazy. Všude v civilizovaných zemích politici v těchto případech během několika hodin odstoupili.

Zpráva číslo jedna. Deník Blesk nafotil Prymulu s Faltýnkem, s peněženkou v ruce, v noci před restaurací na Vyšehradě. Takhle chtějí členové vlády po lidech, aby dodržovali opatření? Co tito papaláši občanům vlastně vzkazují? Ale ano, my víme, co nám vzkazují. „My si můžeme dělat, co chceme, vy poslouchejte a mlčte.“ Ovládaná společnost musí poslouchat, ale vládci si mohou dělat, co chtějí.

Vzpomínáte si, jak nám Andrej Babiš říkal, že máme cestovat po České republice, podporovat místní podnikatele, aby pak odjel na zájezd na Krétu, který „už má zaplacený“? Byla to drzost, ale alespoň nešlo o porušení zákona.

Vláda není schopna efektivně a rychle pomoci krachujícím podnikům. Na zmatených tiskových konferencích posloucháme vyjádření za vyjádřením, nápad za nápadem, a chtějí od těch, jejichž živobytí závisí za zavřených službách, aby chápali, že situace je složitá. Lidé umírají. A ministr zdravotnictví jde do hospody? Vážně?

Od jara už uběhlo hodně času. Tehdy každý rozumný člověk chápal, že nikdo neví, co přesně se děje, že je nutné reagovat operativně… Půl roku po začátku epidemie v České republice vláda nejen že nemá žádný reálný plán, nebyla schopna se na nic připravit, ale člověk, který se celé měsíce cpal na post po Adamu Vojtěchovi, si zaskočil do hospody.

Pokud Andrej Babiš chce, aby vládní opatření někdo bral vážně, musí Roman Prymula okamžitě odstoupit. Je to test české demokracie.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner