Papež František by rád navštívil Ukrajinu, zvou jej prezident i starosta Kyjeva

Papež František (Wikimedia Commons / CC BY-SA 2.0)

Papež František | FOTO: Wikimedia Commons / CC BY-SA 2.0

Papež František bude v brzké době jednat s představiteli Ukrajiny o možné návštěvě této země, která se stala terčem ruského útoku. Papež to podle agentury Reuters uvedl při dnešním setkání s dětmi ve Vatikánu.

„Můžete přijet na Ukrajinu zachránit všechny děti, které tam teď trpí?“ zeptal se při setkání ukrajinský chlapec. Papež odpověděl, že často myslí na ukrajinské děti a že chce zemi navštívit, musí ale vybrat vhodnou dobu.

(Týdeník FORUM)

„Není snadné učinit rozhodnutí, které by mohlo způsobit více škody než užitku,“ řekl papež. „Příští týden přijmu zástupce ukrajinské vlády, kteří přijdou, abychom si promluvili mimo jiné o mé možné návštěvě. Uvidíme, co se stane,“ dodal.

František od začátku ruské invaze 24. února opakovaně vyzývá k ukončení války a Vatikán vyvíjí diplomatické úsilí ve snaze pomoci k uzavření příměří. Papeže již na Ukrajinu pozvali například prezident Volodymyr Zelenskyj a kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]