Papež František přijel na Maltu. Zvažuje návštěvu Kyjeva

Papež František (Wikimedia Commons / CC BY-SA 2.0)

Papež František | FOTO: Wikimedia Commons / CC BY-SA 2.0

Papež František zvažuje, že navštíví Kyjev. „Ano, je to možné,“ řekl dnes novinářům v letadle cestou na Maltu. Podrobnosti podle agentury Reuters neuvedl. Na Maltě hlavu katolické církve čeká setkání s prezidentem Georgem Vellou i premiérem Robertem Abelou. Papež také pronese projev ke státním představitelům a diplomatům, v němž by měl podle agentury AP upozornit na výzvy, kterým Evropa čelí v otázkách migrace.

Pokud by se František skutečně rozhodl navštívit Kyjev, kam ho pozvali ukrajinští politici i náboženští představitelé, stal by se nejznámější osobností, která by tak během války učinila. Velký ohlas v březnu vyvolala návštěva ukrajinské metropole českým premiérem Petrem Fialou a jeho protějšky z Polska a Slovinska, kterou pozorovatelé hodnotili jako silný signál podpory Kyjeva, který čelí agresi Moskvy.

Novináři si dnes všimli toho, že když pětaosmdesátiletý papež v Římě nastupoval do letadla, tak nešel po schodech, ale využil zvedací plošinu. Podle agentury Reuters to bylo poprvé. František, pro něhož jde o 36. cestu do zahraničí ve funkci, trpí problémy s nervy, které mu způsobují bolesti nohou.

V letadle měl papež podle Reuters dobrou náladu, ale uličkou stroje šel s obtížemi.

Pontifex musel v únoru zrušit cestu do Florencie a nezúčastnil se ani mší během Popeleční středy kvůli akutní bolesti kolen. Loni v červenci strávil deset dní v nemocnici po plánované operaci, při níž mu lékaři odebrali část tlustého střeva.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články