Papež: Ospravedlňovat násilí Bohem je svatokrádež

Eric Drooker

Papež František dnes vyjádřil hluboký žal nad oběťmi teroristických útoků v Paříži, k nimž se přihlásil Islámský stát. Jako svatokrádež František odsoudil používání božího jména k ospravedlňování násilí a nenávisti.

„Takové barbarství nás ochromuje a ptáme se sami sebe, jak může lidské srdce naplánovat a vykonat tak hrůzné činy, které pobouřily nejen Francii, ale celý svět,“ řekl o pátečních útocích v Paříži. „Chci znovu potvrdit, že cesta násilí a nenávisti neřeší problémy lidstva a používání božího jména k ospravedlňování této cesty je svatokrádeží,“ zdůraznil za aplausu tisíců poutníků na svatopetrském náměstí v Římě. Vyzval věřící, aby se modlili za nevinné oběti.

Papež v sobotu v rozhlasovém rozhovoru charakterizoval útoky jako nelidské s bezmála 130 oběťmi na životech. Podle Islámského státu šlo o odvetu za francouzské vojenské akce v Sýrii a Iráku.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner