Papež zve uprchlíky na vatikánskou mši, bude jich až 5000

Eric Drooker

Papež František dnes na Svatopetrském náměstí povede modlitbu, na kterou pozval více než 5000 uprchlíků. Událost se uskuteční v rámci světového dne migrantů a uprchlíků, který si každoročně v lednu připomíná římskokatolická církev.

Uprchlíky do Vatikánu doprovází skupina poutníků s křížem vyrobeným z lodi, která s migranty ztroskotala u italského ostrova Lampedusa.

František dlouhodobě prohlašuje, že přistěhovalci a běženci mají právo na azyl, zároveň ale upozorňuje, že mají také povinnost dodržovat zákony a tradice hostitelských zemí. V prosinci začal mimořádný svatý rok, který papež vyhlásil a který je ve znamení milosrdenství.

František dnes také navštíví židovskou synagogu v Římě. Po Janu Pavlu II. a Benediktu XVI. tak bude třetí hlavou římskokatolické církve, která do římské synagogy zavítá.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články