Papír čtený Babišem v Čau lidi toho prozrazuje víc. Stálou vazbu na Agrofert, nulové zabezpečení

repro youtube

Andrej Babiš | FOTO: repro youtube

Tohle Čau lidi se Andreji Babišovi nepovedlo. Že na druhé straně dokumentu, z kterého hlášení četl, byl mail jisté Elišky Š., pracovnice firmy IMOBA z jeho svěřenských fondů, o tom už se psalo. IT analýza ale prozradila, že e-mailová adresa [email protected] je s holdingem spojena od roku 2018. Tedy po přijetí zákona o střetu zájmů.

Premiér prý nemá v kanceláři tiskárnu, tak mu maily tisknou v jeho firmě, tedy ve firmě v jeho svěřenském fondu. Jenže to není nějaká jednorázová akce, jak se dá zjistit z toho, že elektronické dokumenty v sobě skrývají různé údaje.

FORUM 24

IT analytik Ondřej Šrámek pro server Neovlivni.cz vysvětlil, na co se mu podařilo přijít. A je to následující: „Že e-mailová adresa [email protected] je obsluhována na serveru, jehož konektivitu spravuje Agrofert. To, jestli jim patří i ten server, kam ta zpráva doputuje, se z dostupných informací nedá ověřit, nicméně je to velmi pravděpodobné. Doména e-babis.cz potřebuje servery, které budou spravovat poštu. Pro tuto doménu se jedná o následující záznamy – slunce10.e-babis.cz a slunce20.e-babis.cz. Tyto záznamy pak odkazují na mailservery společnosti Agrofert (jsou to jiné dvojice, než společnost používá, viz níže).

  • slunce10.e-babis.cz > 194.228.62.34 > mail30.agrofert.cz
  • slunce20.e-babis.cz > 194.228.62.35 > mail40.agrofert.cz“

Technický postup, jak se to všechno dá zjistit, si můžete na Neovlivni.cz přečíst. Podstatné jsou dvě věci. Jednak že přinejmenším od 28. 10. 2018 pošta končila na serveru, jehož připojení spravuje Agrofert, jednak to, že si ji cestou mohl kdokoli přečíst, protože není nijak šifrovaná.

V článku je odkaz i na twitterový příspěvek související s kybernetickou bezpečností:

Twitter

Jedno vydání Čau lidi, a co všechno se dozvíme. Pan premiér má pořád spojení pupeční šňůrou na firmy, co mu prý už nepatří a se kterými nemá nic společného, a přes své letité zkušenosti s konspirací na bezpečnost kašle. To se cizí rozvědky u nás ani nemusí moc namáhat. Tak hlavně že nám občas zasedá Bezpečnostní rada státu.

Lidé na Twitteru se tím zlomyslně baví:

„Ó, kde jsou ty časy, kdy k položení vlády stačily kabelky.“

„A zase se nic nestane a preference porostou dál.“

„Tak to už snad rovnou můžou komunikovat přes Facebook…“

„Tak co asi má za heslo? andrejb1?“

„bures1980“.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner