Pár si pronajal dům přes Airbnb. V ložnici byla skrytá kamera

Airbnb (Pixabay)

Airbnb | FOTO: Pixabay

Nepříjemné překvapení čekalo na pár, který si pronajal dům prostřednictvím služby Airbnb. Majitel domu totiž do ložnice umístil skrytou kameru. Muže už zadržela policie. Případ se odehrál v září a informuje o něm časopis Time.

Dvojice si pronajala dům na Floridě. V ložnici si pár všiml malé černé tečky na detektoru kouře. Při bližším zkoumání pak vyšlo najevo, že uvnitř je kamera i mikrofon.

Policie následně zadržela majitele domu Wayna Natta, který policistům řekl, že kameru nepoužíval k nahrávání hostů. Vyšetřovatelé ale odhalili, že nahrávání bylo možné spustit dálkovým ovadáním. Policisté pak našli videonahrávky několika párů, kterým Natt dům pronajal. Vyšetřovatelé nyní hledají další lidi, kteří se stali nechtěnými aktéry Nattových nahrávek.

„Kdo ví, k čemu nahrávky používal. Je to velmi znepokojující,“ řekl místní policejní poručík Robert Bourque televizi WLFA. Policie Natta obvinila z nedovoleného sledování.

Firma Airbnb je případem pobouřena a Wayna Natta natrvalo vyřadila z databáze. Airbnb je zejména z důvodu nižší ceny hojně využíváno ke krátkodobému pronájmu. Fungování služby je nyní tématem také v Praze. Fenoménu sdíleného ubytování se dává za vinu růst cen nájmů. Proti srsti je Airbnb také hoteliérům a městu, které poukazuje na to, přichází o miliony korun ročně.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]