Pár vyhrál na stírací los přes dva miliony, nedostal však nic. Rozhodlo jedno číslo

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Představa o tom, jak získáme peníze za pomoci losu, sázkové hry či tiketu na sportovní utkání, se objevila snad u každého z nás. Málokdo ovšem může říct, že se mu podařilo nějaké finance skutečně vyhrát. Najdou se však i tací, kteří štěstí měli, ale následně zjistili, že jejich radost byla předčasná.

Dan a Cerise Lewisovi, z Prince George v kanadské provincii Britská Kolumbie, mají takovou zkušenost za sebou. Přestože se radovali z vysoké výhry, jejíž získání už nemělo nic překazit, přesto se našel jeden zádrhel, jenž v důsledku znamenal, že dvojice nevyhrála vůbec nic, píše Daily Mirror.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

Manželé našli los zastrčený v krabici z věcmi, které si uložili po Vánocích. Cerise se tedy pustila do stírání losu, který podle jejího manžela připomínala deskovou hru. „Najednou vykřikla: ‚Mám všechny tři ty symboly‘. Já si říkal: ‚Cože? To snad ne!“ popisuje Dan situaci, kdy zjistili, že na ně čeká sto tisíc dolarů (zhruba 2,2 milionu korun).

Nadšení, které v rodině zavládlo bylo prý téměř nekonečné. Rychle ho ovšem utnulo použití aplikace, která měla výhru potvrdit. Ta totiž manželům oznámila, že jejich los je pět dní prošlý, tudíž jim peníze nebudou proplaceny. Lewisovi stále doufali, že tato skutečnost půjde nějak změnit.

Zavolali proto do společnosti, která loterii provozuje. Operátor jim ovšem oznámil pouze jediné „pokud je los prošly, je prošlý“. Nepomohla ani návštěva obchodu, kde si stírací los koupili. „Když jsme poprvé viděli, že jsme vyhráli 100 000 dolarů, mysleli jsme si, že to vyřeší všechny naše problémy,“ říká Dan. „Představovali jsme si, že budeme bez dluhů a o pár minut později jsme zdrceně zjistili, že jsme nevyhráli vůbec nic,“ dodává. Všem lidem, kteří si koupí los vzkazuje, aby neotáleli s jeho ověřením a nedopadli jako on s manželkou.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články