Paralelní Česká republika Agrofertu. Babiš tam není mafián, ale spasitel

Nově zveřejněná nahrávka Babiše zase o kus odkopala. ()

Rozmohl se nám tu takový nešvar. Je to vytváření paralelní České republiky. Tuto virtuální realitu, matrix, jak by řekl Andrej Babiš, vytvářejí jím vlastněná a spřízněná média. A tak se stalo, že tu máme dvě České republiky.

Zásadním rozdílem těchto republik je právě Babiš. V jedné, stále ještě té skutečné, jde o člověka, který se ke svému majetku dostal podle některých informací podvodem. V této republice je Babiš bývalým komunistou a dost možná i spolupracovníkem StB. V této republice je také známo, že Babiš při svém podnikání intenzivně využíval vazby na politiky, například Miloše Zemana. Že při svém podnikání používá drsné praktiky k přebírání konkurenčních firem. V této republice Babiše a jeho firmy vyšetřuje policie i úřad Evropské unie. Čelí podezřením z podvodu. V této republice také vyšlo najevo, že Babiš zneužívá svá média k boji proti konkurentům v politice. V této zemi premiér vyhodil Babiše z vlády kvůli obcházení povinnosti platit daně a nejasným finančním machinacím. V této zemi řídí ministerstvo spravedlnosti oddaný zaměstnanec Babiše, který ho obhajuje. V této zemi Babiš své údajné podvody hází na svou rodinu. V této zemi si Babiš vytváří zákony v prospěch svůj a v prospěch své firmy. Aktuálně vyšlo najevo, že Babiš přetvořil nezávislou finanční správu ve svůj soukromý nástroj pro likvidaci konkurentů v podnikání. Že jsou postupy berňáku nezákonné, už rozhodl v mnoha případech soud. V neposlední řadě je v této zemi Babiš strůjcem EET a kontrolního hlášení, šikany drobných podnikatelů.

No a potom je tu ještě jedna Česká republika. To je ta, kterou vytvářejí novináři společnosti Agrofert, tedy například Lidových novin, Mf Dnes, rádia Impuls, Rock Zone, plátků 5+2, Metro, magazínu Téma, serverů idnes.cz, lidovky.cz, expres.cz nebo televize Óčko. Ti usilovně pracují na tom, aby se v této nové České republice lidé nedozvěděli nic z té první, ještě skutečné republiky. Pokud se objeví některá z dalších a dalších kauz jejich šéfa, vytvoří si zástupný problém, o kterém žhavě informují. Děje se to téměř každý den. Například včera a dnes zajímá všechna skutečně nezávislá média Babišova nahrávka, která dokazuje, že jím vedená finanční správa zlikvidovala firmu, která mu překážela. A o čem informují média Agrofertu? O tom, že ten občan, který bude řádně kontrolovat podnikatele, jestli vystavují účtenky za každé pivo nebo rohlík, může vyhrát auto. To auto práskačům zaplatí stát, samozřejmě.  V této druhé České republice je Babiš fajnový usměvavý chlapík, který se ke svým miliardám dostal díky své pracovitosti a je příkladem úspěšného podnikatele. Všichni ho milují a ti, kteří ho nemilují, jsou jen zmanipulovaní. Kam přijede, tam ho poplácávají po zádech. Ti, kteří ho kritizují, jsou z prohnilého systému, policie jedná účelově, všichni kromě něj kradou, on je spasitel. Rozhodně ne mafián.

Vytváření takové paralelní reality je hanebné a každý, kdo se na ní podílí, by si měl sáhnout do svého svědomí.

O tom, zda se z paralelní České republiky, ve které jsou utajeny všechny velmi stinné stránky Andreje Babiše, stane ta skutečná, rozhodnou jen voliči už za několik týdnů. Jsou to nejdůležitější volby od roku 1989. Žádnému z dosavadních politiků se nepodařilo vytvořit tak hustou mlhu okolo svých „průserů“. Žádný z dosavadních politiků nezvládl spáchat to, co Andrej Babiš. Ten se z ředitele, kterému hrozil kriminál, stal skutečně akutním nebezpečím pro naši těžce budovanou a kdysi vysněnou demokracii.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freecz[email protected]