Ovčáček bez Facebooku. Prý za to může kavárna.

Eric Drooker

Mluvčí prezidenta Miloše Zemana se nemůže dostat na svůj profil na jedné ze sociálních síti. Děsivé zjištění sdělil Jiří Ovčáček na Twitteru, kde rovnou obvinil takzvanou pražskou kavárnu, že podnikla útok na jeho účet, a znemožnila mu tak komunikovat na Facebooku se svými virtuálními přáteli. Místo pochopení se však Ovčáček stal v komentářích pod svým internetovým příspěvkem spíše terčem posměchu.

ovcacek

Mluvčí Hradu tvrdí, že facebookový profil mu „kavárna“ zablokovala po jeho výrocích. Jaké to však byly, Ovčáček nekonkretizoval. Jeho paranoidní představa, podle níž je pod dohledem odpůrců prezidenta Zemana, lidí velmi pobavila. „Byli to určitě západní, buržoazní agresoři – takové nesoudružské chování,“ napsal jeden z občanů. „A teď se jistě baví nad šálkem brazilské kávy. Uličníci!“ přidává ironicky další. Někteří si kladou otázku, jak se takový kousek mohl někomu povést, jiní už v tom mají jasno.  „Tohle byla pražská internetová kavárna,“ zní vysvětlení.

Jde Ovčáček brát vůbec vážně?

Někteří návštěvníci Ovčáčkova twitterového účtu však váhají, zda byl zrovna tento pravý. Na sociálních sítích se totiž dá najít několik profilů, které se tváří, jako by patřily Zemanovu mluvčímu. „Tohle není ten falešnej? To už fakt nejde poznat,“ ptá se jeden z komentátorů. „Stále přemýšlím, zda Váš Twitter profil spravuje nějaký troll ve snaze Vás zesměšnit, nebo ty příspěvky myslíte vážně,“ píše vtipně další. Ovčáčkovy výroky skutečně vzbuzují v lidech zvláštní pocity a někteří si myslí, že svá slova ani nemůže myslet vážně. „Wow, proč by někdo chtěl smazat nejlepší satirickou stránku na FB?“ zajímá čtenáře. Jeden z těch drsnějších pak v reakci na Ovčáčkův status napsal pouhé dvě věty. „Teď už to vím jistě. Jste normálně blbej!“

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články