Parazitování s Andrejem. Vynadal mu místostarosta, lidé na něj pokřikují. Dál ale objíždí cizí velké akce

Premiér Andrej Babiš (ANO) (ČTK)

Premiér Andrej Babiš (ANO) | FOTO: ČTK

Nepříjemný zážitek mají lidé v posledních dnech, když vyrazí na nějakou svoji velkou oblíbenou akci. Zahrádkářský veletrh Zahrada Čech v Litoměřicích. Výstava pro myslivce, rybáře a včelaře v Lysé nad Labem. Vinobraní v Roudnici nad Labem. Co tyto akce, kam přišly tisíce lidí, spojuje? Na všech se „přiživil“ Andrej Babiš.

Scénář je shodný. Jeho tým mu vybere akci s masovou návštěvností. Babiš tam dorazí v doprovodu desítek policistů. Pomalu prochází areálem a na několika místech se zastaví. Ideálně v nějakém úzkém místě, kde prochází hodně lidí, aby byl vidět. Dívá se a čeká. Čeká, až ho někdo osloví, že se s ním chce vyfotit. Když se vyfotí první, vyfotí se i další. Babiš simuluje úsměv, v mezičase je ale z jeho výrazu patrné, že by byl nejraději někde úplně jinde.

Týdeník FORUM | FOTO: FORUM 24 (FORUM 24)

Přesně tak to vypadalo na sobotním vinobraní v Roudnici nad Labem, kam dorazilo přes 11 tisíc lidí. Babiš si tam vyslechl vystoupení svého oblíbence Michala Davida, ale nejen to. Několik lidí mu chtělo svůj názor na jeho panování říci z očí do očí, strážci byli v pozoru. Byla ale řada těch, kteří na Babiše pokřikovali. Vyslechl si velice sprosté nadávky, dozvěděl se také, že má jít domů, že krade, že je estébák a jeden muž na něj křičel „Stejně tě zavřou!“ Na druhou stranu se s Babišem desítky lidí fotily, především děti.

O něco aktivnější byl o den dříve na veletrhu Zahrada Čech, kde obcházel seniory, svoji cílovou skupinu. Při tom si liboval, jak je to na výstavišti pěkné. To ale nevydržel litoměřický místostarosta Lukas Wünsch, který mu na sociálních sítích vzkázal: „Pane premiére, kvůli krokům Vaší vlády pro omezení šíření viru Co-19 jsme málem se Zahradou Čech zkrachovali! Pár dnů před loňskou výstavou Tržnice Zahrady Čech jste nám ji zakázali. Celkový účet za zákaz jsou miliony korun. Vaše vláda nastavila pravidla tak, že jsme nedosáhli na reparace na opatření Vlády ČR – s výjimkou našich zaměstnanců, vše zaplatilo naše město místo oprav silnic, budování parkovišť apod. Vaše dnešní účast na akci, kterou jste ekonomicky odsoudili ke krachu, je CHUCPE,“ vzkázal místostarosta Babišovi.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]