Parlamentní listy chtěly kritizovat Jakuba Szántó. Udělaly ze sebe hlupáky

Twitter

Jakub Szántó | FOTO: Twitter

Novináře z Parlametních listů patrně velmi znepokojuje pracovní nasazení blízkovýchodního zpravodaje České televize, Jakuba Szántó, a tak se rozhodli, že svým čtenářům ukáží, jak se za peníze koncesionářů fláká v Izraeli. Jen si jaksi nezjistili, že se kritizovaný reportér nachází úplně někde jinde.

Obrázek slunného pobřeží a popisek „Veřejnoprávní novináři se mají hezky…“ plus odkaz přímo na Twitter Jakuba Szántó. To měla být znepokojující informace o tom, jak si veřejnoprávní novinář žije.

Reakce však na sebe nenechala dlouho čekat a Parlamentní listy jistě nepotěšila. Szántó totiž místo rozčílené reakce pouze poznamenal, jaký je rozdíl mezi tím, co si myslí prohradní web a jaká je realita. Místo pláže tank, nebo rozstřílené budovy.

Parlamentní listy se sice ještě snažily ze svého omylu „vybrousit“, ale ještě více dokázaly svou neznalost. „My ale nepíšeme nic o válce, ale o počasí v Izraeli dnes. A že se tam tudíž mají veřejnoprávní novináři hezky, protože venku je hezky,“ objevilo se na Twitteru.

Tím si ovšem zpravodajský web řekl o naprosté zesměšnění. „Moji milí kolegové z @parlamentky_cz, díky za info, jak je v Izraeli. Já jsem ale v Jemenu. Těsně vedle,“ vzkázal do redakce novinář, před několika dny oceněný Cenou Ferdinanda Peroutky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner