Parlamentní listy jsou žumpa, která nemá úctu ani k mrtvým

repro Twitter

Titulek Parlamentních listů | FOTO: repro Twitter

Proruské a prozemanovské Parlamentní listy se opět předvedly v plné „kráse“. Zatímco všechna média informují o tragické smrti Jana Třísky s respektem a úctou, „novinářská“ žumpa se zabývá tím, že populární herec vyjádřil svou podporu německé kancléřce Angele Merkelové v uprchlické politice. Ve chvíli, kdy normální člověk lituje ztráty významného umělce, Parlamentní listy opět podporují svou propagandu.

List, který spoluvlastní podnikatel Michal Voráček a senátor Ivo Valenta, se dá bez příkras označit za dezinformační. V obsahu, který nabízí svým čtenářům, totiž často upozaďuje fakta a nechává prostor svým přispěvatelům, kteří budují kult Miloše Zemana a Andreje Babiše.

Často se tak objevují texty, které jednostranně ukazují problémy tak, aby oslavovaly dva současné nejmocnější politiky. S Hradem dokonce funguje jakési provázání, které Parlamentním listům nabízí exkluzivní rozhovory s hlavou státu nebo aktuální informace od hradní hlásné trouby, Jiřího Ovčáčka.

Kritické texty se naopak vyznačují protiislámskou tematikou, zveličováním dopadu migrační krize v České republice nebo bulvárním přístupem k tématům, které v důsledku dehonestují ty, jejichž názory nekorespondují s dvojicí Zeman + Babiš.

Při sdělení smutné zprávy tak podle svého naturelu musely Parlamentní listy přistoupit ke smrti Jana Třísky zcela nepatřičně. Ve chvíli, kdy je nutné vzpomenout na herce, jehož život je hodný obdivu, upozorňují na fakt, který se hodí pouze jim.

Tříska skutečně Merkelovou pochválil, ale je to skutečně důležité vyzdvihovat několik hodin po jeho skonu? Copak neměl právo na vyjádření svého názoru, který se zřejmě PL nelíbí? A to si je třeba připomenout, že tímto teprve hon na Třísku začíná. Zatímco bulvární deníky budou řešit, kdo bude dědit, je pravděpodobné, že Parlamentní listy budou hledat někoho, kdo zesnulého herce pořádně pomluví.

Je jen otázkou času, kdy pseudonovináři přijdou se zjištěním, že byl Tříska třeba agentem StB, nebo s podobnou smyšlenkou. Mezi svými „kmenovými“ autory jistě najdou někoho, kdo si rád zchladí žáhu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner