Paroubek legračně vysvětluje, jak byl na mejdanu náhodou. A ve víně jen smáčí rty

Jiří Paroubek  (ČTK)

Jiří Paroubek | FOTO: ČTK

Jiří Paroubek, kdysi činovník v Restauracích a jídelnách, pak ministr a krátce premiér, stále něco vysvětluje. Teď zrovna, jak se ocitl na narozeninové oslavě, což vlastně ani neplánoval, protože tam byl náhodou a pracovně. Ten styl vysvětlování by mohly trénovat děti z mateřských škol.

Co se vlastně stalo? V hotelu Prince de Ligne v Teplicích, který patřící podnikateli a někdejšímu politikovi ČSSD Petru Bendovi, se v sobotu večer konala oslava Bendových padesátin. Podle deníku Blesk tam byl i vládní zmocněnec pro sport Milan Hnilička, místopředseda Rady České televize Jiří Šlégr, bývalý premiér Jiří Paroubek a desítky dalších hostů. Organizátor i účastníci akce nejspíš porušili řadu platných nařízení proti šíření koronaviru a věc řeší policie. 

Bývalý presumptivní premiér ČR na svém webu Vaše věc dnes píše:

„Musím říci, že žádný noční mejdan s Paroubkem se nekonal. Na mejdanech se totiž obvykle pije alkohol a já už pět let žádný alkohol nepiji. Maximálně si nechám na přípitek nalít do skleničky víno, omočím rty a skleničku po přípitku odložím. Dávat mě do souvislosti s nějakou alkoholickou oslavou je proto velmi nekorektní.

FORUM 24 (archiv)

V hotelu Prince de Ligne jsem se v sobotu v podvečer ubytoval, neboť jsem s ředitelem a účetním hotelu řešil problematiku hospodaření hotelové společnosti, neboť s ní mám uzavřený dlouhodobý poradenský kontrakt. Pokud by to někoho zajímalo, jsem totiž inženýr ekonomie se zaměřením na oblast restauračního stravování a cestovního ruchu, takže jsem vlastně zpátky ve svém původním oboru. Protože mé pracovní jednání skončilo v cca 20 hod., věděl jsem již předem, že do Prahy nemůžu cestu autem stihnout do 21 hod., proto jsem se ubytoval v hotelu.

Pokud vím, tak i fotografie bulváru, které mě zachycují po příjezdu autem k hotelu, dosvědčují, že jsem byl v roušce.

Petr Benda slavil v hotelu, jehož je majitelem, v rodinném kruhu (!) své 50. narozeniny. Samozřejmě, že jsem mu také krátce poblahopřál. Spojil jsem tak příjemné s užitečným, tedy pracovní i společenskou stránku své cesty do Teplic, a vlastně jsem jednu cestu ušetřil.

Pokud vím, tak Petr Benda byl ve svém hotelu od rána a měl v něm řadu pracovních, ale také společenských schůzek, což není v rozporu s vyhlášeným nouzovým stavem.

Psát o P. Bendovi jako o kmotrovi, jak to opakovaně udělal bulvár, je nekorektní novinářská licence, protože nikdy nebylo prokázáno, že by se P. Benda v minulosti nějakého »kmotrovského« jednání (kromě toho, že je kmotrem jednoho z mých dětí) dopustil. Připomínám, že byl dlouhodobě prověřen NBÚ a stále je prověřován na stupeň tajné.

Nevím také, že bych z vládních nařízení něco porušil. Je zajímavé, jaká hysterie se rozvinula kolem této záležitosti. Jsem v současné době a již po mnoho let soukromá osoba.“

No a je to. Tak příště o Karkulce. Tam sice taky víme předem, jak to dopadne, stejně jako u Paroubkových vysvětlování, ale neomrzí se to. Jsme rádi, že se bývalý premiér nakonec uchytil jako poradce, že se mu daří a že i tu oslavu šťastnou shodou okolností stihnul.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]