Paroubek odsoudil Jančuru: Pracuje pro Babiše

Eric Drooker

Bývalý premiér Jiří Paroubek ostře odsoudil aktivitu podnikatele Radima Jančury, který polepil své žluté autobusy podobiznou ministra vnitra Milana Chovance a zveřejnil tam kromě jiného i Chovancovo telefonní číslo. Paroubek kampaň označil za dehonestační a podpásovou a na svém webu VašeVěc.cz napsal, že by autobusem RegioJet už rozhodně nejel.

„Připomeňme si, že Jančura se pohybuje v prostředí Nadačního fondu proti korupci dalšího miliardáře K. Janečka, a všichni tito miliardáři společně jsou v čele boje za společenskou očistu (oni jistě své nemalé majetky získali skautskými metodami práce…),“ píše v textu Paroubek.

Bývalý předseda vlády uznává, že má každý právo vyjádřit svůj názor, rozhodně ale neuznává metodu skandalizace těch, kdo jsou přímými konkurenty hnutí ANO Andreje Babiše. „Myslím, že ČSSD by udělala chybu, pokud by se ještě dále věnovala kauze Šlachta. V této kauze jde mj. i o to odvést ČSSD, a zejména českou veřejnost, od skutečných problémů této země,“ píše Paroubek.

Sociální demokraté by se podle expremiéra měli Babiše ptát ještě na jiné věci – například na zavedení druhé sazby daně z příjmů právnických osob u největších firem oligopolního charakteru či na Babišův pohled na ochranu českého spotřebitele. „Prostě je celá řada otázek sociálně ekonomického a politického charakteru, u nichž je pro A. Babiše mnohem pohodlnější a politicky perspektivnější debatovat na téma Šlachta, korupce a „já jediný bojovník proti korupci v zemi“. Je potřeba Babišovi naopak připomenout střet zájmů, který ke korupci jak známo spíš vybízí, než aby ji tlumil,“ napsal Paroubek.

Celý text si můžete přečíst ZDE

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner