Parta konspirátorů rozdávala ceny. S Babišovým šéfredaktorem, šéfem rozhlasu i Nohavicou

ceskatelevize

Jaromír Nohavica | FOTO: ceskatelevize

Krameriova cena, kterou rozdává tzv. Asociace nezávislých médií – rozuměj těch, které šíří nesmysly, konspirační teorie a proruské informace – slavně zahájila druhý ročník. Tomu, kdo se celé akce zúčastnil, bychom se nemuseli zase tolik divit, jelikož lidé typu Petr Žantovský nebo Radomír Pekárek jsou rozšiřováním někdy i nebezpečných informací dobře známí. O to víc zarážející je, že si do poroty takovéto ceny sedne René Zavoral z Českého rozhlasu, tedy instituce, která by měla být garantem nezávislých zpráv.

To, že se takovéto akce zúčastní šéfredaktor v současnosti již úplně zničené MF DNES Jaroslav Plesl, šokující není. Je samozřejmé, že normální šéfredaktor normálního seriózního deníku by to nikdy neudělal, u stranických novin hnutí ANO se ale na etiku příliš nedbá. K Zavoralovi se ale naštěstí negativně vyjádřila i Rada Českého rozhlasu a vzhledem k tomu, jací lidé a hlavně jaké dezinformační weby jsou do Asociace „nezávislých“ médií zataženi, by se mělo začít hovořit o ředitelově rezignaci.

Podívejme se také na některé oceněné. Ta za prvé je tu Vlastimil Vondruška, kterému se stále ještě říká historik. Ovšem „pravdy“, které pouští na veřejnost zejména přes Parlamentní listy, mají k objektivnímu popisování historie opravdu daleko.

Dále je tu Zdeněk Zbořil, „politolog“, který má na Parlamentních listech své vlastní pravidelné příspěvky, kdy říká přesně to, co čtenáři tohoto webu chtějí slyšet. Prostě samou politicky nekorektní pravdu.

Je tedy trochu škoda, že se nepodařilo překonat prestiž a krásu ceny loňské, protože tam se skvěla taková jména jako Jan Petránek, Jan Schneider, Tomáš Hauptvogel, milovnice konspiračních teorií nebo pseudoodbornice na zahraniční politiku Tereza Spencerová. Tak snad příště!

Další samozvaný odborník, tentokrát na média (ano, samozřejmě, také je vždy skvěle a trefně rozebere na Parlamentních listech, hlavně proto, aby nám sdělil, jak strašně lže Česká televize), Petr Žantovský namístě pokřtil svou novou, jistě velmi přínosnou knihu. Tu minulou mu křtil prezident Miloš Zeman. Tentokrát mu k tomu zahrál Jaromír Nohavica, někdejší spolupracovník StB, kterého Zeman 28. října ocení na Pražském hradě.

No řekněte, nezdá se, že se ten kruh konečně uzavírá?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner