Partičky Extinction Rebellion nemají nic společného s ochranou klimatu

Ilustrační foto (commons.wikimedia.org/CC BY-SA 2.0/Julia Hawkins)

Ilustrační foto | FOTO: commons.wikimedia.org/CC BY-SA 2.0/Julia Hawkins

Extrémní levice jako dřív – adolescentní anarchisté – se už skoro nevyskytuje. Tyto psychotypy si totiž dnes usáply téma ochrany klimatu a svými bojovkami naprosto diskreditují myšlenku nutnosti šetrné civilizace. Prosím, nezaměňujte tyto postmoderní anarchisty s ochranáři přírody! Tihle lidé sociologicky patří k „hlubinným ekologům“. Do češtiny přeloženo: lidí, kteří se chytli nutnosti ochrany klimatického systému planety jako iracionálního náboženství a svými akcemi tu myšlenku kompromitují stejně, jako pedofilní kněží Bibli. Globální oteplení je obrovská hrozba i přesto, že se ho chytají magoři.

„Přijďte na naše přednášky, kde Vám přiblížíme ekologické, politické a sociální souvislosti války na Ukrajině. Zároveň ukážeme příklady z praxe, jak dosáhnout splnění požadavků pomocí nenásilných přímých akcí.“ Tolik na webu party Excinction Rebellion.

„Nenásilná“ přímá akce

Zatarasit někomu cestu na veřejném prostranství, svévolně jej omezit, je protiprávní jednání a jde jednoznačně o násilí. Jde o až typickou ukázku projevu pasivní agresivity, která je častá u osob s histrionskou poruchou osobnosti (dříve hysterici).

Eric Drooker

Asi šest profesionálních neurotiků – prudilů a jedna pomýlená dáma (nebo pět neurotiků a dvě pomýlené dámy, nerozpoznám přesně) nastoupilo do vozovky Nuselského mostu a zablokovali silnici. Sedli si na zem napříč silnice a v rukou drželi transparenty. Požadovali, aby lidé méně topili, a tím snižovali závislost na ruském plynu, čímž pomůžeme Ukrajině. Proč těch sedm demonstrantů za třicet sekund sedmdesát lidí a za tři minuty už možná sedm set lidí čekajících v autech v koloně na jimi zatarasené dálnici kvůli tomu zdržuje, na transparentech napsáno nebylo. Možná to byly náhodné oběti, podobně jako „každý desátý bude zastřelen“.

Každopádně žádný z těch řidičů, kterým zatarasili cestu, nemohl nijak přispět k naplnění jejich požadavků a nebyli za to, proti čemu takzvaní ochranáři protestovali, nijak zodpovědní. Kdyby do nich někdo velmi pomalu najel a vytlačil je autem, dopustí se protiprávního jednání. Kdyby některý z řidičů vylezl z auta a propleskl některého z prudilů, rovněž se dopustí protiprávního jednání. A nejsem si jist, zda ten řidič, který jim bral transparenty, se tím také nedopustil protiprávního jednání. A všechna ta „protiprávní jednání“ by byla protiprávní i přesto, že to odporuje přirozenému smyslu pro spravedlnost. I přesto, že když někdo svévolně omezuje cizí lidi, má mu být spěšně nakopáno do zadku.

Mlčení jehňátek

Proto jsem je oslovil: Zdravím, připravuji pro Týdeník Forum komentář o vaší de facto teroristické akci na Nuselském mostě. Potřeboval bych odpovědět na následující otázky:

– chápete, že držení řidičů osobních aut jako rukojmích, které jste předvedli, má rysy teroristického činu (jako každé postihování nevinných)?

(ČTK)

– chápete, že podobnými akcemi úplně kompromitujete jak nutnost dekarbonizace průmyslu, tak náš mravní závazek pomáhat Ukrajině?

– chápete, že akce jako vaše blokáda na Nuselském mostě posilují uhelnou lobby a Putina, protože ukazují veřejnosti, že zastánci pomoci Ukrajině a šetrné civilizace jsou bezohlední magoři?

Dostal jsem odpověď: „Viz insulatebritain. Jinak mám dojem, že jste si už sám a předem odpověděl na vaše otázky.“

Nemá argumenty jen se odvolává na to, že v Anglii to dělaj taky.

Vymřou vymírači?

Extinction Rebellion teoreticky znamená „vzpoura proti vymírání“, ale ve skutečnosti to naplňuje spíše obsah „vzpoura vymírajících“. On ten pouliční huráaktivismus kolem klimatu není už moc v módě. Greta Thunbergová jako zázrakem dokázala obrátit pozornost veřejnosti i mocných ke klimatické hrozbě, k plánům na šetrnější civilizaci (byť často velmi problematické – jako elektromobilita) a dnes už není problém, že by klima nikoho nezajímalo, ale kde vezmeme peníze na šetrnější výrobu. Primárně totiž budeme muset kupovat protiletadlové rakety, aby se za pár let nemluvilo na Pražském hradě rusky. Takže není mnoho proč demonstrovat.

Průmysl lži - propaganda, konspirace a dezinformační válka, Alexandra Alvarová (FORUM 24)

Je dobré přesvědčovat u nutností úspor, je nutné v tom být kompetentním poradcem (což by měla být první priorita nevládních spolků a part zajímajících se o klima), ale neexistuje jediný racionální důvod, proč kvůli tomu omezovat naprosto nezúčastněné lidi. To, co předvádí Excinction Rebellion, je cesta, jak co nejvíce lidí naštvat a přesvědčit, že „ekologie“ je agendou magorů.

Když katolická víra vede k tomu, že člověk dodržuje desatero, je dobrá navzdory počtu skandálů pedofilních kněží. Jaderná energie je ve střední Evropě jediná reálná cesta rozvoje energetiky i přesto, že jí fandí Václav Klaus. Klimatická změna je největším problémem století navzdory tomu, že tu myšlenku kompromituje jedna parta hysteriků.

Prosím veřejnost, aby vzala v potaz, že v Praze a bezprostřední blízkosti žije víc než dva miliony lidí a blokátorů bylo sedm. Ta parta nereprezentuje žádné hnutí, nemá nic společného s ochranou klimatu, nic podstatného pro něj nedělá a jde o novodobou podobu frustrátského aktivismu. Aktivismu, kde si mohou v demonstraci za cokoliv deprivanti vybít svou individuální frustraci na nevinných, o postmoderně levicovou obdobu ultrapravicových fotbalových hooligans. Ti na zápasy také nechodí kvůli fotbalu, ale aby se poprali s rowdies protivníka. Stejně tak si vymírači vybíjejí své individuální frustrace, ale jsou horší. Rowdies si dávají vzájemně přes hubu konsensuálně. Ti řidiči byli zablokovaní bez svého souhlasu.

Nebýt invalidní důchodce, ale mladý bojovník, najmu partu zedníků a zjistím, kdy se soudruzi vymírači vrátí ze schůze a znaveně ve svých domovech usnou. No a pak bychom jim zazdili dveře. To je taky nenásilná akce.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články