Pátrači hodiny marně naháněli ztraceného turistu, telefon nebral z kuriózního důvodu

Ilustrační snímek (AdobeStock)

Ilustrační snímek | FOTO: AdobeStock

Opravdu hodně kuriózní záchrannou akci nedávno absolvovali pátrači v americkém státě Colorado. Dlouhé hodiny se pokoušeli najít muže, který se ztratil při výletu na nejvyšší coloradskou horu Mount Elbert. Záchranné týmy se pokoušely ke spojení se zatoulaným turistou využít i telefony, dotyčný ale ani jeden z jejich hovorů nezvedl. A důvod? Jednak prý vůbec netušil, že ho někdo hledá. A navíc mu záchranáři volali z čísla, které neznal.

Horští záchranáři se o tom, že se výletník ztratil, dozvěděli minulé pondělí kolem osmé hodiny večer poté, co se muž nevrátil tam, kde byl ubytovaný, uvedli záchranáři z Lake county. Pátrači se následně podle britského Guardianu pokoušeli ztraceného muže telefonicky kontaktovat, posílali mu i esemesky a nechávali hlasové zprávy. Marně, výletník všechny tyto pokusy ignoroval.

Miloš Zeman se svým poradcem Martinem Nejedlým (ČTK)

Pětičlenný záchranný tým vyrazil do terénu v deset hodin večer, aby prověřil pravděpodobná místa, na nichž se mohl pohřešovaný turista nacházet. Na základnu se pátrači vrátili z hory, která měří 4401 metrů, s nepořízenou o pět hodin později. Další tým v hledání pokračoval od sedmi hodin ráno, procházel místa, kde návštěvníci podle zkušeností záchranářů nejčastěji sejdou z cesty. Akce byla odvolána poté, co se ukázalo, že pohřešovaný muž se v půl desáté ráno vlastními silami vrátil do místa, kde byl ubytovaný.

Muž později vysvětlil, že se ztratil v době, kdy se začalo stmívat „a motal se mezi stezkami, když hledal tu správnou“. Další den ráno měl úspěch, když se mu po 24 hodinách od začátku túry konečně podařilo dojít k autu. Záchranářům také řekl, že neměl „ani potuchu“, že po něm někdo pátrá. „Je důležité zdůraznit, že dotyčný opakovaně ignoroval naše hovory, protože přicházely z čísla, které nepoznával,“ uvedli coloradští záchranáři v tiskové zprávě. A zároveň vyzvali všechny v podobné situaci, v níž se ocitl ztracený výletník, aby zvedali hovory i od neznámých čísel, protože na druhém konci mohou být pátrači snažící se zjistit, co se s nimi děje a zda jsou v pořádku.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články