Patriarcha označil COVID-19 za Boží trest. Teď je sám pozitivně testován

en.wikipedia.org

Ukrajinský patriarcha Filaret | FOTO: en.wikipedia.org

Ukrajinský patriarcha Filaret, který vede jednu z největších křesťanských církví na Ukrajině, je v nemocnici s potvrzenou nákazou koronavirem a je podle církevních představitelů ve stabilním stavu.

V březnu patriarcha vyvolal rozruch, když jedné ukrajinské televizní stanici řekl, že pandemie je Božím trestem za „hříšnost lidstva“. „Především mám na mysli manželství osob stejného pohlaví,“ dodal.

Nyní je 91letému muži potvrzena nákaza koronavirem způsobujícím nemoc COVID-19. Přišlo se na to během pravidelného testování.

V prohlášení na internetu církev patriarchy Filareta uvedla: „Informujeme vás, že Jeho Svatost patriarcha Kyjeva a celé Ukrajiny Filaret měl během plánovaného testování zjištěn pozitivní výsledek na COVID-19. Nyní je Jeho Svatost patriarcha léčen v nemocnici. Zdravotní stav patriarchy je uspokojivý.“

Krátce poté, co patriarcha Filaret poskytl televizní rozhovor spojující koronavirus s homosexuálním manželstvím, ukrajinská skupina pro práva LGBT+ oznámila, že vysoce postaveného církevního představitele zažaluje za diskriminaci a podporu nenávisti.

„Naším cílem je ukázat lidem, že pro takové výroky církevních vůdců na Ukrajině již není místo,“ řekla Olena Ševčenko, vedoucí pro-LGBT+ skupiny Insight. Organizace na ochranu lidských práv Amnesty International na Ukrajině patriarchovo vyjádření také odsoudila a varovala, že by mohlo vést k prudkému nárůstu násilí a diskriminace vůči menšinovým skupinám.

(Zdroj: Independent.co.uk)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner