Patrušev: V USA pronásledují disent a Západ legalizuje sňatky se zvířaty

Ilustrační foto. (Pixabay/alexAntropov86)

Ilustrační foto. | FOTO: Pixabay/alexAntropov86

Tajemník Rady bezpečnosti Ruské federace Nikolaj Patrušev přispěl dalšími myšlenkami k základní tezi kremelského myšlení, že Západ je prohnilý. Vykládá tak absurdní pohádky, že jim sám nemůže věřit.

V rozhovoru na webu aif.ru Patrušev postupně probírá různé západní země a vysvětluje, proč jsou podle něj tak zlé. Říší zla jsou pochopitelně Spojené státy. Tak například míní, že „podle amerických zákonodárců mohou být ‚dobrou‘ zemí zřejmě jen USA“.

Miloš Zeman s Vladimirem Putinem (ČTK)

Pan Patrušev zřejmě americké zákonodárce a média a další části americké společnosti moc nesleduje, jinak by si všiml, jak tam dokáže jedna půlka politiků (a občanů) tepat tu druhou a naopak, a to veřejně. Mohl by ale znát výroky ruských představitelů, kteří svět neustále zásobují moudry o ruské výjimečnosti, mírumilovnosti a současně bojeschopnosti, statečnosti a neporazitelnosti. Pokud jde o sebevědomé hlášky, od Ruska se lze učit.

Přejděme to a podívejme se, co mu vadí konkrétně: „Právě USA jsou hlavním strůjcem nepokojů ve světě. Každý geopolitický experiment Washingtonu navíc neovlivňuje pouze jednotlivý stát a jeho obyvatele, ale vyvolává řetězovou reakci, která destabilizuje celé regiony včetně samotného Západu… Po fiasku USA v Afghánistánu se vytvářejí podmínky pro novou migrační krizi, ještě horší než v roce 2015. V této době se přes Středozemní moře valí tolik uprchlíků ze zemí Blízkého východu a severní Afriky, které rozvrátili Američané a Evropané, že je zatím nikdo nedokáže spočítat.“

Když je pan Patrušev ten „tajemník Rady bezpečnosti Ruské federace“, možná by měl vědět, že uprchlíci z Blízkého východu do Evropy přicházeli z velké části ze Sýrie, kde vládne s pomocí Kremlu „jejich“ diktátor Bašár al-Asad a kde působí jejich vojáci. Lidem se tam zřejmě nelíbí, tak prchají. Také by bylo dobré připomenout žoldáky „Vagnerovy armády“, kterým velí Dmitrij Utkin (přezdívaný Vagner), podplukovník speciálních sil a bývalý pracovník ruské vojenské rozvědky GRU. Kde by bylo i Kremlu trapné nasadit vojáky, objeví se tam tihle chlapci, kteří jsou nejspíš financováni Moskvou. Vynořili se na východní Ukrajině, v Sýrii, Libyi a Středoafrické republice. „Vyznamenali“ se popravami, mučením a vyháněním obyvatelstva. V Libyi vagnerovci podporovali protivládní síly generála Haftara.

FORUM 24 (archiv)

Patrušev dovede rozebrat i to, jak nesvobodnou zemí jsou podle něj Spojené státy: „Co jsou to lidská práva? Svoboda, ochrana života, zdraví, rovnost před zákonem a soudem, lidská důstojnost a mnoho dalšího. Západ se stará o lidská práva, ale ve skutečnosti je masivně porušuje. Stejné biologické laboratoře, které Washington zřídil po celém světě, ohrožují zdraví desítek milionů lidí, a tím porušují jejich práva. V samotných USA je disent pronásledován, mnoha lidem je odepřen přístup k řádné lékařské péči a ne všechny rasy a národnosti se mohou spolehnout na spravedlivá rozhodnutí soudců a policie.“

Když pomineme známý argument „a vy zase bijete černochy“, můžeme si to probrat bod po bodu. Pokud jde o svobodu, neměl by žádný kremelský činovník to slovo vůbec zmiňovat. Alexej Navalnyj je za mřížemi, protože se jaksi v době, kdy byl po otravě novičokem v kómatu, nestačil hlásit úřadům a porušil tak ustanovení podmínečného trestu. Trestu za něco, co nespáchal. Takhle jsou za mřížemi i další a jen proto, že jsou v opozici vůči režimu Vladimira Putina a poukazují na bujení korupce a nesvobodu. Mluvit tady o „rovnosti před zákonem“ znamená, že někdo neví, co ten pojem znamená. Agenti GRU, kteří jezdí za hranice někoho otrávit poloniem a novičokem a asistovat u odpálení nějakých muničních skladů, před žádným ruským soudem nestanou. Dostanou vyznamenání.

Připomínat ochranu zdraví a důstojnost v Americe ve chvíli, kdy Rusko není schopno aktuálně vyřešit pandemii covidu a kde 19 milionů lidí žije pod hranicí chudoby, je směšné. Aktuálně se Rusové průměrně dožívají 72 let – ženy 77 let a muži 67 let. 40 procent mužů se v Rusku ani nedožije penze. Celosvětový průměr je 80 let. Střední délka života při narození je teď ve Spojených státech zhruba 77,5 roku, a to jde o nejnižší naději na dožití za posledních 17 let, protože do statistik zasáhl covid.

Rabín Lionel Blue (F24)

Už jen pro zasmání ocitujme několik vět: „Protiruská politika Londýna má rovněž dlouhou historii. Od konce 19. století se Velká Británie snažila postavit Japonsko proti Rusku a vyprovokovala válku v letech 1904-1905, v níž byla naše země nucena učinit značné územní ústupky. O totéž se pokusili s nacistickým Německem, když připravili mnichovskou dohodu.“

To je skutečně hrůza, něco se stalo v roce 1905. Nám ovšem režim v Moskvě ukradl Podkarpatskou Rus a v roce 1968 nás vojensky okupoval. Když Spojené království bojovalo s Hitlerem o přežití, Stalin Německu dodával strategické suroviny. O tom se dnes v Rusku ale mluvit nahlas nesmí. Mnichov 1938 byl trapným selháním Západu, ale pakt Ribentrop-Molotov si s tím nijak nezadá. Naopak, SSSR vpadl do Polska záhy po nacistickém Německu a ruská armáda s wehrmachtem společně slavily vítězství. Sověti pak povraždili tisíce Poláků.

A úplně nakonec: „Pod pokryteckými hesly boje za rovnost dochází k zjevné diskriminaci občanů, kteří na Západě vyznávají tradiční hodnoty. Dochází pouze k systematickému podkopávání normálních genderových vztahů, kdy jsou otec a matka přejmenováváni na rodiče číslo jedna a dva, dětem je přiznáváno právo volby vlastního pohlaví a někde dochází i k legalizaci sňatků se zvířaty.“

Sňatky se zvířaty? Kde to pan Patrušev slyšel? Neměl by přezkoumat svůj jídelníček, jestli se mu tam nedostaly nějaké látky měnící stav vědomí?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]