Pavel Blažek o ministru Pelikánovi: Jen větší ochrana dlužníků a státních zástupců

Eric Drooker

Dva roky Roberta Pelikána ve funkci jsou dvěma lety velkých slov a plánů, ale žádných podstatných zákonů. Ministerstvo není schopno plnit téměř nic z toho, co si samo stanovilo v programovém prohlášení vlády. Na mnohém se ani nezačalo pracovat.

 V poslední době dal navíc pan Pelikán opakovaně najevo svou neúctu až pohrdání k poslancům a Sněmovně. V systému parlamentní republiky je to obzvlášť u ministra spravedlnosti vážné a nebezpečné profesní selhání.
Svou nenaplněnou a dětinsky sehranou hrozbou demise se u části veřejnosti zesměšnil a znevážil, u jiné části se stal možná falešným hrdinou bojujícím za zásady, ale bez jakýchkoliv osobních ztrát, natož obětí. To ostatně potvrdil setrváním ve funkci i po provedené reorganizaci policie, za kterou jako člen vlády nakonec navzdory siláckým gestům převzal osobní spoluzodpovědnost.
Aktivita ministra Pelikána se nezdravě stranicky zpolitizovala. Kdo nic nedluží, a není tak součástí početné voličské skupiny dlužníků, nebo není státním zástupcem zneužívajícím moc ve prospěch hnutí ANO, ten se zastání či pozornosti pana ministra nedočká.
Ministerstvo se stalo „spravedlivým“ jen pro hnutí ANO a jeho potenciální voliče. Ministerstvem spravedlnosti všech občanů České republiky již není.
Autor je exministrem spravedlnosti, poslancem a expertem ODS pro spravedlnost.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com