Pavel Fischer: Neuvěřitelné. Zeman útočí na ty, kteří slouží republice

Senátor Pavel Fischer (www.pavelfischer.cz)

Senátor Pavel Fischer | FOTO: www.pavelfischer.cz

Předseda senátního bezpečnostního výboru Pavel Fischer zareagoval na úterní výroky Miloše Zemana. Prezident u příležitosti výročí Pražského povstání v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu mimo jiné kritizoval práci tajných služeb, které označil za zbytečné.

Zeman na práci Bezpečnostní informační služby, Úřadu pro zahraniční styky a informace a Vojenského zpravodajství narazil kvůli otázce moderátora na policejní ochranu tří pražských komunálních politiků, kterým hrozí nebezpečí z Ruska po odstranění sochy maršála Koněva. Moderátor Jan Pokorný Zemanovi připomněl, že jako prezident je příjemcem informací z tajných služeb. „Mimochodem já z těch tří tajných služeb, které máme, z nichž dvě jsou podle mého názoru naprosto zbytečné, nejvíce věřím vojenskému zpravodajství, a tam žádná taková informace také nebyla,“ řekl Zeman.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Právě k tomu se vyjádřil Fischer. „Miloš Zeman ve své další nesourodé řeči urazil a dehonestoval pražské politiky, kteří si vysloužili policejní ochranu za odstranění sochy maršála Koněva. Dále prezident uvedl, že ,dvě ze tří tajných služeb, které máme, jsou naprosto zbytečné‘. Je opravdu neuvěřitelné, když prezident evropské demokratické země útočí do řad těch, kteří slouží republice!“ zhodnotil senátor prezidentovy výroky na Facebooku.

„Jako předseda bezpečnostního výboru Senátu práci našich zpravodajců dobře znám a vysoce ji oceňuji. Stejně tak si vážím každého politika a zastupitele, který odolává tlakům zájmových skupin či cizích států a pracuje ve prospěch své vlasti. Což se o prezidentovi bohužel říct nedá,“ dodal.

Pavel Fischer stojí v čele výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost od roku 2018. Státních zaměstnanců se v reakci na prezidentovy výroky nezastává poprvé. Před dvěma lety se Zeman kriticky vyjádřil k výroční zprávě Bezpečnostní informační služby, kterou označil za „plácání“ a české zpravodajce za „čučkaře“. Senátní výbor pro bezpečnost vedený Fischerem tehdy BIS naopak ocenil za profesionální práci.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner